רוצה להיות שופט כדורגל? כך תעשה זאת!

רוצה להיות שופט כדורגל? כך תעשה זאת!

בין עשרות אלפי הצעירים בישראל החולמים לכבוש שער ניצחון בדקה ה-90' כמו מסי או לעצור בעיטת פנדל מכריעה בגמר הגביע כמו בופון, מסתתרים גם כאלה שחלומם נראה קצת אחרת. אלו הצעירים שחולמים לשפוט במשחק האליפות ולא לשחק בו. הם חולמים לשרוק לפנדל הקריטי ולא להיות אלו שבועטים בו, להוציא את הכרטיס האדום ולא להיות מורחקים. אם גם אתם חושקים להיות חלק מענף הכדורגל, אבל מהצד של המשרוקית ולא כחלק מנבחרת השחקנים המובילים כמו ערן זהבי, נתי דוידי ואחרים, הגעתם למקום הנכון. מייד תבינו כיצד תוכלו להפוך לשופטים בליגות הבכירות בישראל.

ברוכים הבאים לקורס שופטי הכדורגל בישראל

הדרך להפוך לשופטי כדורגל בישראל עוברת קודם כל בפיתוח חוסן נפשי רב (אתם תצטרכו את זה בכל פעם שאלפי אנשים יקללו אתכם במקהלה) ולאחר מכן במעבר של קורס מקצועי המתקיים תחת חסותה של ההתאחדות לכדורגל בישראל במכללות רבות בארץ. הנה כמה פרטי מידע חשובים על הקורס:

קריטריונים לקבלה – גיל המינימום לרישום לקורס שופטי כדורגל הינו 16, כאשר במידה ואתם מעל גיל תיכון, תדרשו להציג אישור לסיום 12 שנות לימוד. בנוסף רצוי שתהיה לכם הבנה מסוימת וכמובן אהבה לכדורגל, בריאותכם חייבת להיות תקינה (נדרש להציג אישור על כך מרופא) וכך גם הכושר הגופני (תדרשו לעבור בדיקת מאמץ),  כאשר רישום פלילי יפסול אתכם מאפשרות להירשם לקורס.

משך ומיקום הקורס – איגוד השופטים מחולק על פי אזורים גיאוגרפיים – צפון, מרכז, דרום ושרון. עליכם להיות בתחום הגיאוגרפי של הקורס שנפתח. לדוגמה: קורס דרום מתקיים בבאר שבע ועליכם להתגורר בקו אשדוד ודרומה על מנת להירשם אליו. משך הקורס הינו חמישה ימי לימוד מלאים (כ-8 שעות מדי יום) כך שבתוך פחות משבוע אתם זוכים בתעודת שיפוט יוקרתית.

תכני הלימוד – בגדול, במהלך ימי הקורס תלמדו על חוקת משחק הכדורגל. הלימוד הינו תיאורטי, אך משלב בתוכו קטעי וידאו רבים, ניתוחי מקרים וסיטואציות והמחשות רבות. תלמדו על שינויי החוקה השונים, על זמני המשחק לפי קבוצות גיל, על דקויות חוק הנבדל, על אתיקה מקצועית ואף על בדיקות הציוד ותקינותו לפני תחילת המשחקים.

סיום הקורס בהצלחה – על מנת לסיים את קורס שופטי הכדורגל בהצלחה, תידרשו לעבור בסיומו שני מבחנים: חוקה וכושר (ריצה). ניתן להיכשל פעם אחת בכל אחת מהמבחנים. כישלון נוסף יחייב אתכם לעבור את הקורס פעם נוספת.

מידע נוסף על קורס שופטי הכדורגל

את הקורס מעבירים שופטי כדורגל מהליגות הבכירות בישראל. בסיום הקורס (שעלותו בין 250 ל- 800 שקלים), תזכו לתעודת שופט (המקנה לכם כניסה לכל משחקי הכדורגל בליגות הישראליות) וציוד שיפוט מלא (בגדים, נעליים, משרוקית, כרטיסים ועוד). בתוך זמן קצר מסיום הקורס תשובצו למשחקים הראשונים שלכם כשופטים בליגות "טרום" הילדים, והן כעוזרי שופט בליגות הילדים והנערים. במידה ותפגינו רצינות ויכולות שיפוט משביעות רצון, תוכלו להתקדם במהירות לעבר ליגות הנערים, הנוער, ליגות הבוגרים הנמוכות וכן הלאה. כמובן שבכל משחק בו תשפטו תזכו לשכר על פי החוק.

נשמע מעניין? בצדק! הירשמו דרך אתר ההתאחדות לכדורגל או המכללה הקרובה למקום מגוריכם שפועלת בחסותה ותוזמנו בהקדם ליום ראיונות מרוכז. בהצלחה.

כתוב/כתבי תגובה