כל מה שרציתם לדעת על שומן בטני

כל מה שרציתם לדעת על שומן בטני

המושג 'שומן בטני' הוא לא זר לאלו שמנסים דיאטות שונות במהלך השנים (למשל דיאטה לפי סוג דום, דיאטת קיטו וכו׳…). נסביר תחילה מהו השומן המדובר. שומן בטני הוא שומן שמרוכז באזור הבטן, ובחללים שונים בבטן ובאיברים הפנימיים כמו למשל בכבד, במעיים ובקיבה, כמו גם בשומן שאנחנו רואים בבטן מבחוץ ובמותניים – מה שמכונה רקמות שומן. אנשים רבים בעולם כולו מנסים להפחית את השומן הבטני, ולא תמיד מצליחים בכך. חשוב לציין שמבחינה גנטית יש אנשים שאין להם נטייה לצבירה גבוהה של שומנים בבטן, ויש כאלו שכן. אבל בהחלט ניתן להפחית את היקפי השומן הבטני – רק חשוב לעשות זאת נכון.

להילחם בשומן בטני עם תזונה מתאימה

איך להיפטר משומן בטני? תזונה שתסייע לכם להפחית את השומן הבטני היא התזונה הקטוגנית. התזונה פועלת בגוף כך שהיא מנצלת את השומן שבבטן כמקור אנרגיה מרכזי. כלים נוספים לצמצום שומן בטני הם לא לנשנש יותר מדי ולמעשה להימנע מכך עד כמה שניתן, לבצע פעילות גופנית בצורה סדירה, לישון כמות מספקת של שעות שינה ולהתמיד. 

הקשר בין תרופות לשומן בטני

לא רבים יודעים זאת אבל לתרופות שאתם נוטלים יש לחלקן השפעה על הצטברות השומן בבטן ועל תהליכים של ירידה במשקל. ולכן מומלץ תמיד להיוועץ עם רופא. 

שינה, מתח ושומן בטני

כאשר אנחנו לא ישנים מספיק הגוף נכנס למצב בו חלה פגיעה בתהליך הירידה במשקל, וזה משליך בתורו על הצטברות שומן בטני. גם חוסר בשעות שינה וגם מתח עלולים לגרום להצטברות של שומן בטני. 

לצום בין הארוחות

כלי נוסף שמסייע בהפחתת היקפי השומן הבטני הוא פשוט לצום. אם נצום בין הארוחות הרי שרמות האינסולין בגוף ייפחתו, וזה בתורו מסייע להגברת קצב שריפת השומנים בגוף. 

כתוב/כתבי תגובה