איך מטפלים באלרגיה עונתית?

איך מטפלים באלרגיה עונתית?

העונה משתנה, הטמפרטורות עולות היורדות, ומעבר לעובדה שאתם צריכים לסדר את הארון שלכם מחדש, אתם כבר מתחילים להרגיש את השינויים הפיזיים בגוף שלכם. אתם מתקשים יותר ויותר בנשימה, האף מלא בגודש על בסיס די קבוע והעיניים דומעות ומגורות. מזדהים עם הסיטואציה? ובכן, יכול להיות שגם אתם כמו רבים אחרים סובלים מאלרגיה עונתית שבאה אצל כל אחד לידי ביטוי בצורה שונה. יש כאלו שיתעטשו וישתעלו, אחרים יתקשו בנשימה, חלק יסבלו מפריחה על העור וכך הלאה. אם גם אתם סובלים מאלרגיה כזו, אספנו כה טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם התסמינים הנפוצים יותר.

ליחה

אם תשאלו את מרבית האנשים הסובלים מאלרגיה עונתית, תגלו כי האתגר של איך להיפטר מליחה הוא אחד המורכבים יותר. אכן, ליחה היא דבר שקשה למגר לחלוטין, אבל בהחלט יש דרכים שעשויות להביא להקלה. כך למשל ניתן להיעזר במכשיר אינהלציה עם מי מלח שעוזרים לפרק ולשחרר את הליחה, ניתן לנשום אדים של מנטה ובמקרים קשים יותר אפשר גם לבקר בחדר מלח עם ריכוזים גבוהים של אדי מלח שיכולים לעזור לנשימה ולפירוק הליחה. כמו כן במקרים קיצוניים יותר אפשר לפנות לרופא המשפחה ולבקש ממנו מרשם לתרופות שיעזרו.

גירוי בעיניים ועיניים דומעות

עיניים דומעות ומגורות זה מצב שקורה לרוב באביב בעקבות חשיפה לאבקנים של פרחים וצמחים מסוימים היוצרים את התגובה האלרגית וכן את הגירוי בעיניים. לכן, קודם כל כדאי להתרחק משדות ושטחים פתוחים מוריקים שיכולים לעורר את התגובה עוד יותר. מעבר לכך ניתן בהחלט להשתמש בטיפות עיניים להקלה, מה שמתאים בעיקר לאחר הגירוי ולא כאקט מניעתי.

פריחה על העור

חלק מהאלרגיים סובלים מפריחות שונות על העור. למרבה המזל יש דרכים לטפל בזה וניתן למרוח אלוורה, שמן קוקוס ואפילו תכשירים עם שמן עץ התה שיכולים לסייע.

היוועצו ברופא

שימו לב כי אלו הם טיפים שאולי יכולים לעזור אבל אין כאן ערובה להצלחה. אם אתם סובלים מאלרגיות חמורות יותר, מומלץ בהחלט לגשת אל רופא המשפחה שלכם על מנת להתאים טיפול רפואי שיעזור לכם.  

כתוב/כתבי תגובה