התסמינים העיקריים של ציפורן חודרנית

ציפורן חודרנית היא תופעה שרבים מאתנו מכירים מקרוב וכולנו כבר שמענו את המונח הזה. יחד עם זאת, לא כולנו יודעים לומר בצורה מדויקת מהם התסמינים של ציפורן חודרנית. חשוב להבין שהתהליך הוא יחסית פשוט, שכן בפועל, הגוף מזהה את הציפורן שחודרת אליו כגורם זר שצריך להתגונן מפניו. זה מוביל לכך שמתפתחת דלקת בכף הרגל, ובהמשך התסמינים כוללים גם זיהום והפשרות מוגלתיות בכמויות שונות. חשוב להבין: ללא טיפול מתאים הדלקת עלולה להתפשט והיא גם עלולה לגרום לנזק חמור פי כמה. בנוסף, כמובן שהעניין לא מסתיים רק בדלקת ובהפרשות, שכן מי שיש לו ציפורן חודרנית סובל מכאבים רבים. 

האם יש מה לעשות בנידון? 

כתוצאה מכך שהרבה מאוד אנשים סובלים מציפורן חודרנית ומוגלתית, כמובן שיש טיפולים שונים ומגוונים לעניין הזה. חשוב לדעת שיש היום אפשרות פשוט לעבור טיפול שכולל את הוצאת הציפורן שחדרה לבשר בתהליך פשוט ומהיר. מה שכן, אחרי הוצאת הציפורן חשוב מאוד למרוח משחות שונות להגנה על העור. השילוב בין שתי הפעולות האלה יוביל לכך שהתופעה תיעלם ובסופו של דבר גם הכאב יופחת. 

האם אפשר להימנע מציפורן חודרנית? 

התשובה היא כמעט תמיד כן. יש כמה כללים שרצוי להקפיד עליהם שיוכלו להקטין את הסיכון שתהיה לנו ציפורן חודרנית. למשל: גזירת הציפורניים בצורה נכונה ולא עמוקה מידי. בנוסף, רצוי מאוד לגזור את הציפורניים אחרי המקלחת, כך שהן רכות ופשוט יותר לגזור אותן בצורה נכונה. אם תקפידו על כל הכללים האלה ותשימו לב מיד כאשר מתחילה הבעיה, תוכלו להתמודד איתה בצורה נכונה יותר. ציפורן חודרנית זה אומנם משהו קטן, אך הוא עלול להיות מאוד מטריד ולכן רצוי מאוד להימנע מכך ככל הניתן. 

לתיאום פדיקור רפואי צרו קשר עם מדיקל פדיקור >>>

כתוב/כתבי תגובה