על היוגה לבדה

על היוגה לבדה

החיים שלנו יכולים בהחלט להיות אינטנסיביים. אנחנו נקרעים בין עבודה, לימודים והטיפול בבני המשפחה. לא אחת אין לנו ממש לדאוג לעצמנו, אף על פי שגופנו זועק אחרת. לכן, חשוב לבחור פעילות גופנית אהובה ולבצע אותה שלוש פעמים בשבוע לפחות. אחת מבין הפעילויות המועדפות יותר היא תרגילי יוגה. לא בכדי יצא ליוגה מוניטין חיובי, ואכן כל מי שבוחר בתרגילי יוגה נהנה מיתרונות משמעותיים.

מדוע כדאי לעשות יוגה

עדיין מתלבטים באיזו פעילות גופנית לבחור? אלה כמה סיבות טובות לבחור בתרגילי יוגה:

  • מונעים לחץ – בחיינו יש לנו סיבות רבות להילחץ: הבוס יושב לכם על הראש, הילדים אינם נותנים לישון בערב והכלב זקוק לביקור אצל וטרינר. תרגילי יוגה מונעים את היווצרותו של הלחץ מלכתחילה.
  • למען השלווה הנפשית – תרגילי יוגה מסייעים לנו בקשרים עם בני המשפחה והחברים, מכיוון שהם גורמים לנו להרגיש רגועים ונינוחים יותר. הם גם מסייעים לכם לשפר את מצב הרוח ולשמור על אנרגיות חיוביות לאורך כל היום.
  • יושבים הרבה? יוגה היא הפתרון – כל מי שעובד בעבודה שבה יש צורך לשבת לפחות 8 שעות עבודה מול מחשב עלול לסבול עד מהרה מכאבי גב תחתון. תרגילי יוגה מסייעים להתמודד עם כאבי הגב התחתון.
  • למען בריאות כלי הדם – תרגילי יוגה ידועים כתרגילים המחזקים את השרירים. אבל זה עוד לא הכול. הם גם עוזרים להוריד את רמות לחץ הדם ואחוזי השומן.
  • תורמים למערכת העיכול – התרגילים משפרים את פעילותה של מערכת העיכול. כך שמומלץ לבצע כמה תרגילי יוגה, כבר על הבוקר לפני שמתיישבים לאכול ארוחת בוקר טובה ובריאה.

בוחרים מזרן יוגה

כדי למקסם את השפעתם החיובית של התרגילים על הגוף, חשוב לבחור מזרן יוגה. כאשר בוחרים את המזרן, יש לשים לב למאפייניו. ראשית, אחד המאפיינים הבולטים יותר הוא העובי. מומלץ לבחור מזרן בעובי של לפחות 4 סנטימטרים, ורצוי אף בעובי של 6 סנטימטרים. שנית, כדאי לשים לב לדביקותו של המזרן. מזרן דביק מונע החלקה. מזרני PVC, למשל, הם בעלי דביקות גבוהה. קיימים גם מזרנים העשויים מחומר הנקרא TPE, והוא נחשב לאיכותי במיוחד.

כתוב/כתבי תגובה