כיסא גלגלים

כיסא גלגלים

בין אם זה מצב זמני או קבוע, כיסא גלגלים נמצא היום בבתים רבים ולא רק במוסדות רפואיים וגריאטריים. מבוגרים, נוער וילדים זקוקים להם לצורך תנועה בבית עצמו ובוודאי שמחוץ לבית ולכן חשוב לבחור את הכיסא הנכון כדי ליהנות מכל היתרונות שלו. יש דגמים שונים בטווח מחירים רחב וסביר להניח שזהו שיקום נכבד בקניית הכיסא, אבל לפעמים אין ברירה אלא להשקיע בכיסא יקר יותר משום שהוא הכי מתאים לצרכים של מי שנע בהם.

מה חשוב לדעת על כיסא גלגלים?

כסא גלגלים הוא מתקן שהוא הרגליים של האדם שנזקק להם לאורך זמן וזהו ההבדל שבין להישאר מרותק למיטה או לכורסה לבין לנוע ברחבי הבית, להיות פעיל עצמאית ולצאת מהבית לסידורים. לא תמיד הכיסא מונע על ידי מי שיושב בו אלא הוא יכול להיות גם המטפל הסיעודי של מי שלו חשוב במיוחד למצוא כיסא נכון. להלן כמה דגשים לבחירת הכיסא המתאים לכם.

איך לבחור כיסא גלגלים נכון לכם?

  • תקציב וטיב הפירמה – לפעמים יש קשר בין איכות הכיסא וטיב הפירמה לבין התקציב עבור רכישת ציוד לגיל השלישי, וזה חשוב במיוחד למי שמשתמש בו הרבה. במיוחד אם מדובר בכיסא חשמלי – חשוב שזה יהיה מפירמה אמינה שיש לה כתובת לתיקונים.
  • גודל ורוחב – המושב שמתאים לכם הוא המושב שנותן לכם מספיק מקום ולא לוחץ עליכם. הרוחב של המושב חייב להיות נדיב בכמה סנטימטרים יותר, משום שאחרת המסגרת והמשענות יחלצו עליכם ויגרמו לפצעי לחץ. שלא לדבר על כך שתתקשו להתיישב ולצאת מהכיסא.
  • חשמלי או לא? תלוי מי מניע ועד כמה כבד המטופל. אם המטפל הסיעודי מניע אותו והוא לא כבד ויש צורך בחיסכון במחיר, אפשר לוותר על מנגנון חשמלי, אבל לא אם מדובר במטופל כבד שחייב מנגנון עוצמתי להנעה וכיסא יציב ומסיבי.

כתוב/כתבי תגובה