אילו סוגי התעמלות כדאי בהיריון?

פעילות גופנית חיונית במהלך ההריון. הריון הוא זמן של שינוי גדול וחשוב להיות מודעים לצרכי הגוף שלך. אחד השינויים הנפוצים ביותר שחוות נשים רבות במהלך ההריון הוא עלייה במשקל. פעילות גופנית יכולה לעזור בניהול משקל, אבל היא גם יכולה להיות די קשה לעשות בהריון. כמה המלצות לפעילות גופנית לנשים בהריון כוללות הליכה, שחייה וכמובן יוגה בהיריון. כל אלו הם תרגילים בעלי השפעה נמוכה שניתן לעשות במהלך ההריון. סוגי התרגילים במהלך ההריון כוללים: -הליכה, שחייה ויוגה כולם תרגילים בעלי השפעה נמוכה שניתן לעשות במהלך ההריון. -כמה דוגמאות נוספות לפעילות גופנית במהלך ההריון כוללות פילאטיס, רכיבה על אופניים נייחת ואימוני התנגדות.

היתרונות של פעילות גופנית בהריון: 

הריון הוא תקופה עדינה הן לאם והן לתינוק. חשוב לזכור שפעילות גופנית במהלך ההריון יכולה להועיל הן לאם והן לתינוק. פעילות גופנית במהלך ההריון הוכחה כמשפרת את הבריאות והרווחה, מפחיתה דיכאון, חרדה, נדודי שינה, צירים מוקדמים, השמנת יתר, סוכרת הריון ולחץ דם גבוה. בנוסף ליתרונות אלו ישנם גם כמה סיכונים הקשורים לפעילות גופנית במהלך ההריון שיש לקחת בחשבון כגון הפלה או לידה לא תקינה. הקולג' האמריקאי למיילדות וגניקולוגים ממליץ לנשים הרות לא לעסוק בפעילות כלשהי שעלולה לסכן את בריאותן או להזיק לילד שטרם נולד.

אילו פעילויות ספורטיביות מומלץ בזמן היריון?

אז איזו התעמלות בהיריון אפשר? שחייה היא דרך מצוינת להתאמן במהלך ההריון מכיוון שהיא מנצלת את כל קבוצות השרירים העיקריות ועוזרת לחיזוק השרירים מבלי להפעיל לחץ על המפרקים. שחייה מספקת גם אימון אירובי נהדר לנשים בהריון, שיכול לעזור להפחית את לחץ הדם ורמות הכולסטרול, ולהגביר את רמות האנרגיה. הליכה קלה יכולה להיות גם כן פעילות נהדרת כל זמן שאיננה מאומצת בצורה מוגזמת. ישנם גם תרגילים שונים שניתן לבצע בבית בתמיכת בן/בת הזוג.

כתוב/כתבי תגובה