מה לעשות עם כאבים בכף היד?

מה לעשות עם כאבים בכף היד?

כאבים עשויים להצביע על בעיה חולפת זמנית או לחילופין, על מחלה כרונית או פציעה שלא תחלוף מאליה. לכן, הדבר החשוב ביותר זה לאבחן דבר ראשון את הסיבה. אם את או אתה מרגישים כאבים בכף היד, שימו לב לעוצמת הכאב. בדקו האם אתם רואים נפיחות, אדמומיות, קושי בתנועה. במידה ואתם מזהים כמה סימפטומים יחד או שהכאב חזק מאוד או חד, נדרש אבחון מקצועי. חשוב להתייעץ עם רופא מומחה, עדיף עם אורתופד. 

איך מאבחן הרופא את הסיבה לכאבים 

ישנן כיום שיטות שונות לאבחון הסיבה לכאבים וזיהוי מקור אפשרי של פריעה ברקמה רכה או ברקמות קשות, גידים, סחוס או עצמות. תחילה, הרופא יבקש לברר מתי החלו הכאבים. סביר להניח שתישאלו אילו עוד סימפטומים אתם חווים, האם לפני הכאבים חוויתם חבלה, טראומה מקומית או תאונה. הרופא עשוי למשש את המקום לבדוק איך אתם מגיבים לתנועה כזאת או אחרת. לאחר מכן, במידת הצורך תישלחו לבדיקות נוספות. 

צילומים, סריקות וקבלת טיפול

במידה והרופא יראה לנכון, בשל כאבים בכף היד אתם עשויים לקבל הפניה לבדיקות נוספות. זיהוי של שבר בכף היד או סדק יתבצע בצורה טובה באמצעות צילומי רנטגן. במקרים מסוימים, כאשר ישנה פציעה מורכבת יותר או כאשר חוששים מנזק היקפי לרקמות רכות, נדרשים צילומים או סריקות הדמיה, CT, MRI. 

בשעה שהרופא מבין בדיוק ממה נובעים אותם כאבים בכף היד, ניתן להחליט על הטיפול הרצוי. הטיפול המקובל יכול לכלול תרופות נוגדות כאב, שימוש בתחליפי סטרואידים, רטיות, לעיתים פיזיותרפיה. אם הפגיעה יותר משמעותית, אפשרי טיפול בזריקות סטרואידים. בחלק מהפציעות בכף היד טיפול ניתוחי נועד להחזיר את התפקוד שנפגע ולאפשר ריפוי של עצמות שבורות, עם איחויי שמגיע לאחר קיבוע. 

כתוב/כתבי תגובה