האם כדאי להעיר את הילד בלילה לשירותים על מנת למנוע הרטבת לילה? ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא עונים

האם כדאי להעיר את הילד בלילה לשירותים על מנת למנוע הרטבת לילה? ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא עונים

כל הסוגייה של הרטבת לילה היא סוגיה סבוכה ומורכבת. האמת היא שלא כל ההורים מכירים את הבעיה. יש הורים רבים אשר כלל לא מבינים על מה הסער ומה גורם לבלגן הזה. הורים אלו הם מהזן שזכה והילד שלו נגמל בקלות רבה יום וגם לילה והוא מעולם לא פספס בלילה. אך ההורים שלא זכו בפיס הזה יודעים היטב על מה אנחנו מדברים. הילדים שלהם מפספסים שוב ושוב בכל לילה מחדש. לא מועילים להם ההבטחות והפרסים למי שיקום יבש, לא מועילים כלל הניסיונות לחסוך ממנו שתייה ולגמול אותו מבקבוק לפני השינה. הילד, באופן עקבי קם רטוב ואין מה לעשות עם העניין.

כאן נשאלת השאלה, האם להעיר את הילד באמצע הלילה לשירותים עשוי להיות יעיל.

ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא עונים

נדמה כי בכל מה שקשור לנושא של הרטבת לילה, יש לד"ר קובי שגיא ולד"ר טל שגיא הרבה מאוד מה לומר. הם מנוסים בתחום והם כבר עוסקים בזה שנים רבות כאשר הם מציעים מענה להורים הסובלים מהתופעה. למעשה הם הצליחו לסייע להמוני משפחות ולא רק לילדים צעירים. כי למרבה הצער יש גם מתבגרים רבים אשר ממשיכים לסבול מהתופעה והם לא מצליחים להיגמל מהרטבת הלילה. השיטה הייחודית של ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא הצליחה בהחלט להוכיח את עצמה בשטח.

על פי דעתם, להעיר את הילד בלילה זה לא פתרון וזה כלל לא יהיה יעיל. אולי באופן נקודתי נראה את התוצאות כי הילד פשוט יקום יבש. אך זה לא הטיפול האמתי והרצוי. הילד לא ילמד מזה שלא להרטיב בלילה ואם יעירו אותו אחרי הזמן הוא כבר יהיה רטוב. אם לא יעירו אותו כלל הוא שוב ירטיב במיטה.

אז מה הפתרון?

הפתרון של ד"ר טל שגיא זוהי הפעמונית המחנכת מחדש את הילד מבחינת תת המודע שלו. הוא ילמד להתעורר מעצמו לפני שהוא מרטיב וזאת על יחדי ההתניה שהפעמונית תיצור אצלו.

כתוב/כתבי תגובה