ויטמינים ומינרלים לספורטאים – המדריך המלא

ויטמינים ומינרלים לספורטאים – המדריך המלא

ספורטאים, חובבים ומקצועיים, נדרשים לעבוד עם תפריטים ייחודים עבורם, זאת על מנת שהם יוכלו לשמור על מאזן תזונתי נכון, מסת שריר, אחוזי שומן וכן על מנת שיוכלו להתאמן ולהתחרות בצורה נכונה. גם אם מדובר בתחרויות חובבים או תחרויות שאין משמעות למשקל הגוף (אין מדידה), עדיין הם צריכים להיעזר בתפריט רלוונטי ומתאים עבורם. 

לצד התפריט אשר כולל מאכלים שונים אשר מורכבים מירקות, חלבונים ופחמימות במידות הנחוצות להם, הרי שהרבה מאוד ספורטאים נדרשים גם ליטול ויטמינים ומינרלים באופן ספציפי. מדובר על מרכיבים חיוניים לגוף האדם באופן כללי, על מנת לבנות את מערכת השרירים, לשמור על מערכת החיסונים  ועל מרכיבים אחרים בגוף. 

ספורטאים נדרשים לתכשירים אלו בכמויות גבוהות יותר מאשר אנשים מן השורה, ולו בגלל העובדה שהם מוציאים הרבה יותר אנרגיה, מעמיסים על הגוף שלנו הרבה יותר מאשר אנשים רגילים, והם עלולים להתמודד עם פציעות שונות. על מנת להימנע מכך, הם ישתמשו כאמור בתכשירים אלו. 

כיצד בוחרים מינרלים וויטמינים לגוף?

ראשית, כל ספורטאי צריך להכיר את הגוף שלו היטב, ללמוד עליו ועל הצרכים שלו ואף לקרוא מאמר מצויין בנושא מולטי ויטמין . יחד עם זאת, ספורטאי מקצוען וכן חובבן, רצוי שיעבוד עם אנשי מקצוע שיוכלו לספק לו מידע וכלים באילו תכשירים להשתמש ובאיזה מינון. 

שנית, כל מינרל או ויטמין יש להם מאפיינים מסוימים, מרכיבים ייחודים שיכולים להשפיע כך או אחרת על תהליך העבודה של הגוף. לכן חשוב מאוד לדעת מה המרכיבים של כל אחד מהם ולהחליט בסופו של דבר מה לצרוך ומה לא. 

שלישית, צריך לזכור שהרבה פעמים אותם ויטמינים מהווים תחליף למרכיבי מזון שונים שלא צורכים בתפריט רגיל או צורכים אך לא בכמות מספקת ולכן צריך לקבל תמיכה מתכשירים חיצוניים.

כתוב/כתבי תגובה