כל מה שצריך לדעת על חיסון פרוו

כל מה שצריך לדעת על חיסון פרוו

חיסון פרוו הוא חיסון אשר ניתן לגורים רק עד גיל שישה שבועות. החיסון מיועד למנוע מחלת גורים נפוצה אשר מהווה סכנת חיים. וירוס (נגיף) הפרוו הוא וירוס שמביא להתפתחותם של זיהומים בגורים, וגם אצל כלבים שהם בוגרים. הווירוס גורם להרס של תאים בתוך גופו של הגור.

מי יכול להידבק?

רק כלבים. חתולים, בע"ח אחרים ובני אדם אינם יכולים להידבק בווירוס הפרוו. החיסון ניתן עד גיל שישה שבועות וחשוב לדעת שגורי הכלבים בסיכויים גבוהים עלולים להידבק.

טיפול מונע וטיפול תרופתי

חיסון פרוו הוא טיפול מונע והוא ניתן כאמור עד לגיל שישה שבועות. קיים גם טיפול תרופתי בתנאי אשפוז אולם הטיפול התרופתי נועד להקל ולתמוך, וההמלצה היא לספק טיפול מונע, קרי החיסון. הטיפול התרופתי כולל גם עירוי נוזלים ותנאי הפרדה ובידוד משום שמדובר בווירוס מדבק.

מסגרת טיפול ביתית

בטיפול הביתי חשוב להקפיד על ריבוי שתייה ועל רמת היגיינה קפדנית. ישנו גם מזון רפואי מיוחד שניתן בטיפול ביתי. במהלך הטיפול הביתי ייקח מספר ימים עד אשר תבחינו שצואת הכלב היא רגילה. חשוב להיות ערניים וככל שחשים שהכלב אינו אוכל ושותה או מגלה סימני עייפות שאינם שגרתיים, יש לפנות לווטרינר.

סימנים לזיהוי הידבקות

עוד לפני שנפרט על התסמינים שימו לב שאם אתם חוששים להידבקות בכלבכם חשוב לגשת לווטרינר הקרוב ביותר באופן בהול. הסימנים הם בין היתר: עייפות ואדישות, חוסר תאבון, חוסר אנרגיה, תופעות של הקאה ו/או שלשולים, חום גוף חריג.

גם אם כלבכם חוסן יש לשמור עליו ולהימנע ממגע שלו עם צואת כלבים משום שהחיסון אפקטיבי כאשר הגור מסיים את סדרת החיסונים הראשונה שלו עד גיל 24 שבועות.

כתוב/כתבי תגובה