סוגים של בדיקות אקו ובאילו מקרים מה מתאים

סוגים של בדיקות אקו ובאילו מקרים מה מתאים

בדיקת אקו TEE מסייעת באבחון של תפקוד המשאבה של הלב. על ידי בחינה של אבי העוקרים והמסתמים ניתן לזהות באופן מדויק את מצבו של המטופל ולקבל מידע מהימן אודות התפקוד הכללי של הלב. כך למשל, אפשר לדעת האם יש צורך בניתוח מסתמים או האם קיימת בעיה כזו או אחרת בתפקוד הלבבי של המטופל.

אילו סוגים יש לבדיקות אקו?

בדיקת ארגומטריה היא בדיקת מאמץ שבמסגרתה אפשר לזהות את תפקוד הלב וכלי הדם במהלך מאמץ ומחסור בחמצן בגוף. זוהי דרך יעילה למדי לראות איך הגוף מצליח להתמודד עם מאמץ ברמות קושי שונות, ועל סמך המידע שמקבלים אפשר להעריך בדיוק איזה טיפול צריך לקבל המטופל.

ישנה אפשרות גם לערוך בדיקת מיפוי לב עם טליום, אשר ניתן לגלות בעזרתה חסימות פוטנציאליות בכלי הדם הכליליים, ובכך להעריך האם יש צורך בניתוח מסתמים או טיפול אחרת לשיפור מצבו של המטופל.

ניתן גם לערוך אקו לב וושטי או אקו לב במאמץ עם דובוטמין, אשר בעזרתו ניתן לגלות הפרעות בהספקה של הדם ללב. זוהי ששיטה מדויקת למדי על מנת לאבחן האם זרימת הדם בגופו של המטופל תקינה ובמידת הצריך להציע לו טיפול הולם.

חשים לא טוב? פנו לטיפול

אם אתם מרגישים שהלב שלכם לא מתפקד כשורה או שאתם נאלצים להתמודד עם ההשלכות של תפקוד בריאותי לקוי בשל סיבה כזו או אחרת שקשורה בכלי הדם, תקבעו תור לבדיקת אקו בהתאם, וזאת בכדי לבדוק את המצב שלכם ולהבין מה אתם יכולים לעשות.

אל תגררו את האפשרות לערוך בדיקה מעמיקה של המצב הרפואי שלכם ושל התפקוד הלבבי, שכן ככל שתטפלו בעצמכם יותר מוקדם, כך תוכלו להתמודד עם הסיטואציה שלכם טוב יותר.

כתוב/כתבי תגובה