הלבנת שיניים ללא פגיעה בשן עצמה – יש דבר כזה?

הלבנת שיניים ללא פגיעה בשן עצמה – יש דבר כזה?

אחד מטיפולי השיניים הפופולאריים ביותר שקיימים היום בשוק, הוא הלבנת שיניים. מדובר בטיפול שאנחנו יכולים לבצע אותו הן באופן עצמאי והן על ידי רופא שיניים מנוסה ומקצועי שמתמחה בכך.

הרבה פעמים אנחנו קוראים על כך שטיפולי הלבנה עלולים לגרום נזק לשן ועולה שאלה, האם אפשר למצוא טיפולים שאינם גורמים נזק לשן (חלילה שלא נצטרך לברר על שיניים תותבות קבועות), האם אנחנו יכולים ליהנות מטיפולים איכותיים, אטרקטיביים, אשר יכולים לשמור על מבנה וצורת השן מבלי לגרום לה נזק בתשתית, מצד שני, לנקות אותה לגמרי, לאפשר לנו ליהנות משן לבנה ונקייה.

התשובה היא כן, אך לשם כך חשוב להבין מה זה בדיוק טיפול הלבנת שיניים, כיצד הוא בא לידי ביטוי. לפני שאנחנו נסביר את התהליך, צריך להבין מדוע אנחנו בכלל צריכים אותו.

כפי שאנחנו יכולים להבין, במהלך הזמן השיניים שלנו צוברות כתמים מסוגים שונים, בין אם זה כתמי מזון, שתייה או כתמים אחרים. נכון הדבר בפרט בקרב אנשים שמעשנים ואז מצטברים על השיניים כתמי ניקוטין. על מנת לאפשר לנו ליהנות משיניים לבנות, נקיות, שיניים שמורות, היגייניות, אנחנו צריכים להשתמש בחומרים שיכולים להסיר את הכתמים בצורה אפקטיבית, לשם כך אנחנו נשתמש בטיפול הלבנת שיניים.

הטיפול יכול להתבצע, כאמור, על ידי רופא שיניים (ראו באתר https://galshen.co.il) ואז הוא ישתמש במכשיר לייזר מיוחד אשר ינקה את השן באופן מדויק ופשוט, וכן הוא יכול להתבצע על ידנו באמצעות טיפול עצמאי, על ידי משחות וחומרים שונים, בעזרת מתקנים שמתלבשים על השיניים וגורמות לחומר להיטמע בשן.

כעת לשאלה שעומדת בבסיס המאמר, האם אפשר לבצע טיפול הלבנת שיניים שלא יגרום נזק לשן. התשובה היא כן. אם עושים את הטיפול בצורה נכונה אצל האנשים הנכונים, אז אין שום סיבה שייגרם נזק לשן. כל מה שאנחנו צריכים זה פשוט לוודא שהטיפול מתבצע בצורה מדויקת, אחראית ונכונה. בעזרת חומרים ומכשירים מתאימים.

מן הסתם, אם אנחנו לא נקפיד על כך, למשל על שימוש במכשיר לייזר מותאם, ניסיון של הרופא ושמירה על כללי הבטיחות, אז עלול להיגרם נזק לשן.

כתוב/כתבי תגובה