אגרוף תאילנדי

אגרוף תאילנדי

אגרוף תאילנדי היא שיטת לחימה עתיקת יומין שמקורה בתאילנד. לאורך מאות שנים אנשים בכל העולם מתאמנים בשיטה מוצלחת זאת, כדי ללמוד כיצד להגן על גופם בסיטואציות שונות שעלולות לקרות להם בחיים.

למידה של אגרוף תאילנדי 

תורה זו לומדים באופן אישי אחד על אחד או בקבוצות של כמה משתתפים. השיטה כוללת אימונים על שק האגרוף כדי לחדד את היכולות האישיות לתקוף את הגורם המתקיף במידת הצורך. מעבר לכך לומדים את שיטות ההגנה על הגוף בהרבה מאד אופציות כך שכל אדם יהיה ערוך ומוכן לכל תרחיש. 

במהלך האימונים (ראו באתר https://www.team-pavel.com) כל מתאמן משפר באופן ניכר את היכולות הפיסיות שלו, את האיתנות ואת היציבות האישית. התלמידים קשובים כל הזמן לדברים שקורים סביבם ולכן היכולות שלהם לנוע למתקפה הן גבוהות ומידיות. שיטות האגרוף כוללות היאבקות, בעיטות בגבהים שונים ואגרוף.

במהלך האימונים נערכים קרבות בין התלמידים הן הילדים והן הבוגרים על פי שכבות הגיל, כדי שכל אחד יהיה מסוגל להכניע אדם אחר במידת הצורך.

ההכנה למצב של תקיפה עוברת דרך אסטרטגיה של בחירת קו הפעולה. נושא זה מתרחש בראש תוך עשיריות השנייה שבהן כל אדם מגבש את הטקטיקה הנכונה ומבצע את ההגנה על עצמו ובמידת הצורך גם את התקיפה באופן מושלם. 

שיטת האגרוף התאילנדי 

שיטת הלחימה של אגרוף תאילנדי היא ממוקדת ומצריכה ריכוז רב ולכן לאור האימונים הרבים, המתאמן מסגל לעצמו גם צורת התנהלות כזו בחייו בסיטואציות יום יומיות כדי להתנהל כיאות במצבים שונים שמזמנים החיים.

פעולות האגרוף נעשות על פי כללים ברורים שקבעו ממציאי השיטה התאילנדית לפני מאות שנים ולכן לא סוטים מהדרך, אלא לומדים ומבצעים אותה בדיוק כמו בתאילנד ובמקומות רבים נוספים בעולם.

כתוב/כתבי תגובה