3 טיפים לגבי יישור שיניים שקוף

3 טיפים לגבי יישור שיניים שקוף

אם יש לכם פלטה שקופה, ככל הנראה האורתודנט שלכם יציע לכם אפשרויות בכל הנוגע לתחזוקה וניקיון. פלטה שקופה עשויה חרסינה במקום פלטות המתכת המקובלות. מכיוון שסוגי הקרמיקה ישתלבו בצבע השיניים, עליכם לשמור על ניקיון ולובן של השן, קראו עוד טיפים באתר https://clear-aligners.co.il.

3 טיפים לגבי יישור שיניים שקוף

  • צחצחו שיניים לא רק פעמיים אלא שלוש פעמים 

אם יש לכם פלטה שקופה, אתם לא צריכים להסתפק בצחצוח שיניים בבוקר ובערב בלבד. כדאי לצחצח אותו לפחות שלוש פעמים ביום, כדי לוודא שכל סוגר שקוף יישאר נקי וללא פסולת מזון. 

אם אתם הולכים לשתות משקאות, במיוחד קפה שחור או סודה, עליכם גם לצחצח שיניים מיד לאחר מכן. למי שיש מספיק תקציב, שימוש במברשת שיניים חשמלית, יכול למנוע שינוי צבע בשיניים.

  • הימנעו ממאכלים שמכתימים את השיניים 

בהפחתת הסיכויים להכתים את השיניים, עליכם להימנע ממאכלים הידועים בצביעת שיניים כמו קפה, סודה, אלכוהול, ומזונות בעלי צבע מלאכותי כמו ג'אנק פוד. כפי שהזכרנו לעיל, אם אין מנוס מכך לצרוך סוגי אוכל אלה, וודאו כי מברשת השיניים שלכם מוכנה לניקוי סוגריים שקופים.

  • ערכו ניקוי שיניים מקצועי 

חשוב שתנקו את הפלטות השקופות על ידי איש מקצוע. אתם יכולים לעשות את זה לפחות פעמיים בשנה. הקפידו ללכת לאותו רופא שיניים שטיפל בעבר שיישור שיניים שקוף, כי הם יודעים לנקות את זה היטב בהשוואה לרופאי שיניים אחרים.

שימוש בחוט דנטלי עוזר מאוד בכל הנוגע להסרת שאריות מזון שתקועות בשיניים ובסדים. צחצוח השיניים לא יכול להסיר את כל שאריות המזון, אז וודאו שאתם מנקים בחוט דנטלי לפחות פעם ביום. זה גם יעזור לכם להימנע משינוי בצבע השיניים.

כתוב/כתבי תגובה