טאי צ' י – כמה זה יעיל

טאי צ' י – כמה זה יעיל

שיטות אימון שמגיעות מהמזרח הרחוק הן בדרך כלל כאלו שנבדקו ונבחנו במשך עשרות שנים והתגלו על פי רוב כיעילות. מי שרוצה לתרגל שיטת אימון שמשלבת יוגה, מדיטציה, רפואה, פילוסופיה ואפילו אומנויות לחימה – יכול לבחור ב אימון טאי צ' י. שיטה זאת נחשבת מבין היעילות ביותר עבור מי שרוצה לחזק את הגוף ויש לה יתרונות רבים אותם נמנה בהמשך. אז מה צריך לדעת על טאי צ' י? הפרטים כאן וגם בהמשך. 

טאי צ'י צ'ואן – ברוכים הבאים לסין

שיטת טאי צ'י הגיעה אלינו מסין והיא חלק מחייהם של תושבים סינים שרוצים לשמור על גוף בריא. כידוע, סינים הם אנשים אשר חיים לאורך זמן רב ויש את הרבה מהם שעוברים את גיל  100. שמירה על אורח חיים בריא בשילוב תרגול טאי צ'י הובילה גם את תושבי  העולם המערבי אל הדרך לשיפור תפקודי הגוף, שמירה על איזון ושיווי משקל, הגמשת הגוף, תרגול מדיטציה בתנועה ושאר יתרונות. בין היתרונות נמצא שמירה על הגוף וחיזוק המערכת החיסונית, עבודה על השלד ועל שיווי משקל תוך תרגול נוח שמתאים לכול האוכלוסייה החל מצעירים עד קשישים. 

איך מתקיים התרגול? 

תרגול כזה מתחיל תמיד באופן מותאם אישית ולאחר מכן תרגול תנועות הגוף שקצת מזכירות אומנויות לחימה. השיטה תאפשר לעבוד על מגוון חלקים בגוף תוך הצבת אתגרים ומטרות. המנטור שמעביר את השיטה מסביר כיצד לנוע ברכות עם הגוף כדי להגמיש ולאזן אותו תוך הגדלת טווחי תנועה, עבודה על גמישות הגוף, הרפיית מתח ושיפור זרימת הדם, עבודה על שיווי משקל וכולי.  טאי צ'י נחשבת שיטה יעילה גם לקשישים משום שאפשר לתרגל אותה בעמידה בישיבה או בשכיבה. מלבד זאת היא מקנה חשיבה חיובית ושיפור מצב הרוח, לכן רבים אוהבים לתרגל אותה. מעוניינים לעבור הכשרה בתחום? לחצו כאן.

כתוב/כתבי תגובה