קורס לימוד גלישת גלים

קורס לימוד גלישת גלים

גלישה גלים, היא ענף גלישת הרכיבה במצב זקוף או נוטה. גולשים תופסים גלים באוקיינוסים, נהרות או בריכות מעשה ידי אדם, ומחליקים על פני המים עד שהגל נשבר ומאבד מהאנרגיה שלו. קורס גלישת גלים הוא בדיוק מה שאתם צריכים בתחילת הקיץ.

קורס לימוד גלישת גלים

באוקיינוס, רוכבי גלים עומדים על גלשנים ומנווטים במים – כמעט במקביל לחוף הים – לכיוון החוף. ישנם ארבעה סוגים של גלי גלישה: שפיכת גלים, צלילת גלים, גלים גולשים וגלים קורסים.

המטרה הסופית של הגלישה היא לרכוב ולהתקדם על החלק הבלתי שבור של הגל באמצעות גלשן של חנות גלישה מובילה. אף על פי כן, מתחילים יכולים ללמוד לגלוש בחלק הלבן של הגל.

מתי התחילו לעשות גלישת גלים?

על פי נתוני אוניברסיטת הוואי, גלישת הגלים מתוארכת עד שנת 2000 לפני הספירה, אך העדויות הראשונות לפעילות בגלישת הגלים בעולם המערבי מתגלות רק בשנת 1899, כאשר פרד וויליאמס האוסטרלי מקבל כמה שיעורים מהאי הפולינזי טומי טאנה.

הספורט של גלישה החל בין ה- 19 וה- 20, אך רכיבת גלים הוא נוהג ישן. מקורו פולינזי העתיק והתרבויות פרואניות עתיקות אחרות.

פעילות ספורטיבית בתוך המים

גלישה היא ענף ספורט עם ריבוי פרשנויות. עבור רבים זו פעילות פנאי, פעילות גופנית וספורט תחרותי, אבל עבור אחרים זו דת, אורח חיים, התמכרות וקשר רוחני עם הטבע (אלוקים).

תוך פחות ממאה שנה, רכיבת הגלים התפתח והוליד מספר ענפי לוח אחרים. סקייטבורד, קרש גולשים, גלישת רוח, עפיפון גולשים, סקימבורד, קרסורבורד הם, באופן מסוים, חלק ממשפחת הגלישה.

על פי נתוני איגוד הגלישה הבינלאומי (ISA), ישנם בין 20 ל – 25 מיליון גולשים ברחבי העולם כולו.

כתוב/כתבי תגובה