מדוע מטפלים ברפואה משלימה זקוקים לביטוח

מדוע מטפלים ברפואה משלימה זקוקים לביטוח

אחד הביטוחים החשובים ביותר שקיימים בשוק הביטוח, הוא ביטוח אחריות מקצועית ובפרט ביטוח מטפלים. מדובר בביטוח שמיועד עבור אנשי מקצוע ונועד להגן עליהם מפני תביעות של לקוחות או פציינטים בתחום העיסוק שלהם.

דוגמא טובה לחשיבות ולמשמעות של ביטוח זה, אנחנו יכולים לראות בתחום של רפואה משלימה. באופן כללי, כל רופא וכל מטפל אמור להחזיק ביטוח אחריות מקצועית שתגן עליו מפני תביעות של רשלנות רפואית. הסיבה היא, שכך הוא יוכל לבצע את הטיפולים השונים בפציינטים שלו ללא חשש שהם יתבעו אותו אם הטיפול לא מצליח. מאותה סיבה, גם מטפלים ברפואה משלימה צריכים להחזיק בביטוח למטפלים ברפואה משלימה.

לפני שנסביר מדוע זה חשוב ומהותי להחזיק ביטוח כזה, נסביר מעט על התהליך בעיניים אובייקטיביות, כמה שניתן. כאשר מטופל מגיע לטיפול אצל מטפל, הוא רוצה כמובן שהטיפול יצליח, הוא מקבל מהמטפל, הסברים מה תופעות הלוואי והסיכונים של הטיפול, בצורה סבירה. אך מן הסתם, ייתכנו הפתעות, סיבוכים שונים בטיפול, שלא נדבר על זה, ששום מטפל לא יכול להבטיח שהטיפול יצליח במאה אחוז.

המטופל הרבה פעמים יטען שמדובר ברשלנות מצד המטפל ועל כן הוא יתבע אותו, גם אם אין לו בהכרח עילה מקצועית, הרי שהוא ינסה לעשות. במקרה כזה, המטפל יצטרך להתמודד עם התביעה גם בשביל להגן על עצמו וגם בשביל להגן על השם שלו ועל היכולת שלו להמשיך לטפל בעתיד.

ביטוח מקצועי מגן על המטפל מפני תביעות של רשלנות רפואית או נזק אחר שנגרם למטופל. בצורה כזו, המטפל יכול לפעול ללא חשש, יכול לעבוד בשקט מבלי לדאוג שמה כל טיפול יוביל לתביעה משפטית. מדובר פה לא רק על ראש שקט מפני תביעות, אלא ראש שקט מפני חשש לפגיעה בשם, פגיעה בפרנסה, מדובר בכלי מאוד חשוב שמאפשר לכל מטפל לעבוד באופן חופשי.

הביטוח למעשה מכסה תביעות רשלנות רפואיות ותביעות אחרות שמוגשות מצד מטופלים, כך שהמטפל לא צריך להתעסק עם התביעה ולא צריך לשלם עליה. לכן חשוב מאוד לעשות ביטוח כזה כבר כשמתחילים לעבוד בתחום.

כתוב/כתבי תגובה