מה תפקידו של דיאטן ספורט

מה תפקידו של דיאטן ספורט

תזונאי ספורט תפקידו להתאים את התזונה הנכונה לאנשים אשר עוסקים בספורט.

כאשר הספורטאי מקפיד על תזונה נכונה, משפרת במידה משמעותית את הביצועים והיא מאפשרת להשיג את התוצאות האופטימליות כתוצאה מהאימונים. התזונה הנכונה מסייעת למעשה לאורך זמן ואף לכל החיים.

גוף הספורטאים – כלי העבודה של הספורטאים

ברור כי הגוף של הספורטאי הוא כלי העבודה שלו. על מנת שהוא יוכל לשפר את הביצועים שלו, שיוכל להימנע מפציעות או מירידה בכושר הגופני שלו, חשוב כי הוא יתחזק את הגוף באופן נכון ומקצועי לאורך זמן. התזונה הנכונה הן לפני הפעילות, הן במהלכה והן לאחריה, משפיעה לאין ערוך על הביצועים, הן המנטליים והן הגופניים.

דיאטן לספורטאים בגיל ההתבגרות

בגיל ההתבגרות נדרשת תזונה שונה והתייחסות מיוחדת ביחס לתזונה של האדם הבוגר. הצעיר המתבגר נמצא במצב של גדילה מואצת , בעלייה במשקל, בצמחיה לגובה ובעיצוב של מבנה הגוף, חובה להתאים את התזונה הנכונה בגיל הזה ל מנת להבטיח את הצמיחה הנכונה, את ההתפתחות הפיזית והמנטלית הנכונה ובאופן כללי את מיצוי הפוטנציאל מבחינת צמיחה לגובה ובנייה נכונה של מסת השריר.

דיאטן לספורטאים חובבים

למעשה זה לא ממש משנה מהי הרמה של הספורטאי. גם ספורטאי רץ מרחק של 10 ק"מ בפארק וגם ספורטאי אשר עשה כמה וכמה שיעורי ספורט מאסיביים בשבוע או שהוא אפילו מתכונן למרתון ספורטיבי, כל אחד מהספורטאים הללו עשוי להפיק תועלת רבה מהייעוץ המקצועי של דיאטן הספורט. באמצעות התזונה הנכונה יוכל הספורטאי להפיק מעצמו הרבה יותר, הוא יוכל לשפר את ההרגשה שלו וכן את המראה הכללי.

קראו גם על: מאמן כושר אישי בקריות

ספורטאים הסובלים מבעיות בריאות

ספורטאים אשר סובלים מבעיות בריאות שונות, כמו סוכרת, שומנים בדם, השמנת יתר, לחץ דם גבוה וכו', עשויים להפיק תועלת רבה מהליווי המקצועי של דיאטן ספורט.

השילוב של תזונה נכונה ובניית תוכנית אימונים אישית בהתאם לצרכים הרפואיים מהווה בהחלט מענה מושלם עבור אלו הסובלים מבעיות בריאות. במקרים רבים אפשר יהיה לשפר את המצב הבריאותי וישנם מקרים אשר בהם הודות לתזונה הנכונה יחד עם הפעילות הגופנית המתאימה, ניתן יהיה להפחית במינון התרופות.

כתוב/כתבי תגובה