בדיקות זרע – איך זה עובד

בדיקות זרע – איך זה עובד

כחלק מבירור מקיף בנוגע לאי השגת היריון אצל זוגות שמנסים תקופה מסוימת להיכנס להיריון, רופא הנשים ישלח גם את הגבר לבצע מספר בדיקות זרע כדי להבין האם קיימת בעיה בפוריות של הגבר. למרות השם המעט מביך של הבדיקות הללו, כדאי לזכור כי מדובר בבדיקות מעמיקות וחשובות שיקדמו את הגבר והאישה להשגת פתרון בנוגע להצלחת הכניסה להיריון. 

למעשה מדובר בהליך בדיקה פשוט מאוד שלא כולל פעולות פולשניות או כואבות, כיוון שהגבר נדרש להביא את הזרע בתוך כוס דגימה סטרילית אל המעבדה בה הזרע נבדק. כדי לא לפגוע בתוצאות הבדיקה, יש להקפיד על הימנעות מקיום יחסים בין 2-5 ימים טרם בדיקת הזרע כדי שתאי הזרע שנבדקים יהיו בשיא איכותם. כדי לשמור על טריות הדגימה, חשוב להעביר את הכלי למעבדה תוך מקסימום שעה מרגע פליטת הזרע.

למה צריך לעבור בדיקות זרע?

באמצעות בדיקת זרע של גבר במעבדת גבריאל ניתן לקבל תמונת מצב מקיפה וטובה יותר בנוגע איכות תאי הזרע של הגבר, וכך למעשה לעלות על בעיות אי-פריון המשפיעות על סיכויי ההצלחה בכניסה להיריון. במעבדת גבריאל בה נבדק הזרע נמדדים מספר פרמטרים לקביעת איכות הזרע ביניהם הריכוז, התנועתיות, הנפח והחומציות של תאי הזרע. במקרים בהם בדיקות הזרע מציגות איכות זרע נמוכה אם כתוצאה מריכוז, נפח או תנועתיות נמוכים מהממוצע נשקלת האפשרות לבצע השבחת זרע כדי להעלות את הסיכויים להשגת היריון.

היכן הבדיקות מתבצעות?

בדיקות הזרע נערכות במעבדות המתמחות בנושא פוריות הגבר כגון מעבדת גבריאל. הן נמצאים אנדרולוגים העוסקים בתחום פוריות ובעיות במערכת הרבייה של הגבר. במעבדה אנדרולוגית מתבצעות הן בדיקות זרע והן הליכי השבחת זרע באמצעות ציוד מתקדם וטכנולוגיות חדשניות.

כתוב/כתבי תגובה