איך לעשן מבלי שיהיה ריח?

איך לעשן מבלי שיהיה ריח?

עישון הפך בשנות ה 50 של המאה העשרים אמצעי להעביר את הזמן, בעוד שכבר בפרסומות למותגי סיגריות מובילים, היו נראים גברים מסוקסים כמו בוקרים, אנשי עשייה ונשים יפות אוחזים סיגריות ממותגות וחיים את החיים הטובים.

עם השנים, הבינו רבים (וזאת באמצעות מחקרים ומאמרים מקצועיים), כי עישון סיגריות בהן ניקוטין ושאר חומרים מסוכנים, עלול לגרום לנזקים למעשן ולסביבתו בעוד ששאיפת העשן לריאות עלולה לגרום לסרטן ולשאר מחלות ונזקים.

בשל כך, אנשים מכל העולם, בוחרים לוותר על הרגל זה שהפך למוקצה ומגונה, תוך שרבים בוחרים בסיגריה אלקטרונית.

איך אפשר לעשן מבלי שיהיה ריח לא נעים?

מלבד החסרונות והנזקים הבריאותיים שבעישון סיגריות, אחד הגורמים לסלידה מפני עישון הוא הריח החזק שסיגריות רגילות מייצרות. ריח זה, אשר מפריע לאיכות החיים ובעיקר לאנשים שאינם מעשנים, נחשב לא נעים. לכן רבים בוחרים בסיגריות אלקטרוניות כמו סיגריה ג'ול. מדובר בסיגריה אלקטרונית, בה משתמשים באמצעות קפסולות אידוי. הסיגריה מאפשרת אידוי החומרים המסוכנים בסיגריה וזאת ללא עשן או ריח. בכך רבים יכולים להמשיך לעשן – אך לצמצם נזקים שעלולים להגרם לגוף.

לעשן בלי ריח

כיצד ניתן למנוע ריח של עשן סיגריות?

מלבד עישון סיגריות אלקטרוניות שאינן מפיקות עשן או ריח, ישנן כמה שיטות להפגת הריח הלא נעים, ביניהן:

עישון במרחב חיצוני

כיום, כמעט כל בתי העסק, בתי הקפה, המסעדות, הפאבים והמרחבים הציבוריים אוסרים עישון סיגריות וזאת על פי חוק. חוק זה שמלווה בהטלת קנס כפסי על אנשים שמעשנים במקומות ציבוריים, הופך את החיים לבריאים ומטיבים יותר, גם עבור מעשנים וגם עבור הסביבה.

אוורור מקום המגורים

אם אתם גרים בדירה בה ישנם מעשנים, או שאתם אלה שמעשנים סיגריות על בסיס קבוע, חשוב למנוע הדבקות של ריח הניקוטין על מצעים, וילונות ושאר חפצים. אוורר תכוף של הדירה יאפשר מקום נעים יותר לשהות בו.

שימוש במכשירים סופגי עשן – עוד ניתן להשתמש במכשירים שסופגים אליהם את עשן הסיגריות כמו גם במפיצי ריחות טובים וסופגי עשן. מוצרים אלה אותם ניתן למצוא בחנויות מקוונות תוך שהם מקלים על ריח העשן בכל מקום ומאפשרים פחות עשן במבנה או במרחב ציבורי.

כביסה וריענון כלי טקסטיל

כדי לעשן מבלי שיהיה ריח על ביגוד או כלי טקסטיל: רצוי לכבס בכל יום את הבגדים שספגו ריח עשן כמו גם לכבס מוצרי טקסטיל כמו וילונות, כריות ומצעים.

שימוש במטהרי אוויר

דאגו כי יהיה לכם מטהר אוויר זמין בכל מקום. גם בבית, גם במקום העבודה וגם ברכב. בכך תוכלו לטשטש את ריח העשן.

שמירה על הגיינה אישית

כדי שלא יצא מגופכם ריח של ניקוטין או של עשן סיגריות, רצוי לשמור על הגיינה אישית. יש לצחצח שיניים בקפידה לאחר העישון, לחפוף בכל יום את השיער ולדאוג ללבוש ביגוד נקי שאין בו ריח של עשן.

באמצעות כל שיטות הטשטוש, כמו גם שימוש בסיגריה אלקטרונית: תוכלו להטיב עם איכות חייכם ועם איכות חייהם של הסובבים אתכם!

כתוב/כתבי תגובה