במה שונה טיפול לציבור הדתי לעומת טיפול לציבור החילוני

במה שונה טיפול לציבור הדתי לעומת טיפול לציבור החילוני

הטיפול הוא כיום תחום מקיף שכולל את כל הקהלים. בכל ציבור אנחנו פוגשים הן את המטפלים והן את המטופלים כאשר כל השיטות הקיימות מציעות מענה בכל קהילה.

אנחנו מוצאים כי כל מי שמעוניין כיום בטיפול מסוג כלשהו, יכול למצוא את המענה ועדיין להישאר בין תחומי הקהילה שלו ובתוך המסגרת המוכרת לו.

במה בעצם שונה טיפול בקרב הציבור הדתי ביחס לטיפול בציבור החילוני?

על פי אתר https://www.yoavarielevy.co.il/ הטיפול ולא משנה איזה סוג של טיפול, הוא במהותו באופן עקרוני אותו טיפול והוא על אותו בסיס. מדובר הרי בשיטה שיש לה את העקרונות שלה ואת הכללים אשר באמצעותה מבצעים את הטיפול. אך מבחינת הטיפול באופן פרקטי, ברור כי יהיו הבדלים בין מטפל אחד למשנהו. ההבדל יבוא לידי ביטוי הן מבחינת מהלך הטיפול והן מבחינת ההתנהלות, השיח בין הצדדים ואפילו מבחינת התוצאות.

ברור כי אם מדובר במטפל דתי, הרי שהטיפול יתנהל באווירה אחרת, בצורה שונה, תוך שההשקפה ואורח החיים של המטפל יבוא לידי ביטוי באופן הטיפול כמו גם באווירה שתיווצר בחדר הטיפולים.

טיפול באווירה המתאימה לאורח החיים

חשוב לדעת כי כאשר הטיפול מתנהל בהתאם לאורח החיים של המטופל, התוצאות תוכלמנה להיות יעילות וטובות פי כמה וכמה.

כי באופן טבעי, כאשר אדם שומע גישות חיים או השקפות ואידיאולוגיות שונות וזרות לו ולאמונתו, באופן אינסטינקטיבי הוא יירתע ויפתח התנגדות. ברור כי כאשר ישנה התנגדות של המטופל מול דברי המטפל כמו גם המעשים שלו ואופן הטיפול שלו, הרי שהטיפול לא באמת יוכל להצליח.

פונים אל מטפל מוסמך

בכל מקרה, הנקודה אשר עליה הכי חשוב לתת את הדעת היא על רמת המקצועיות של המטפל ולמצוא פסיכולוג מומלץ. לא משנה אם מדובר במטפל דתי או מטפל חילוני. מעבר להתאמה של המטפל אל אורח החיים של המטופל, יש לבחון היטב האם מדובר באיש מקצוע אשר אכן מכיר את התחום לעומק, הוא מסוגל לתת את המענה המדויק והנכון תוך הקפדה מלאה על רמת המקצועיות והיצמדות מלאה לשיטה אשר על פיה הוא עובד.

כתוב/כתבי תגובה