האם אבקות חלבון מזיקות לבריאות?

האם אבקות חלבון מזיקות לבריאות?

אבקות חלבון הפכו בשנים האחרונות למנת חלקם של רבים, החל מספורטאים שמעוניינים להעלות מסת שריר ולקבל יותר אנרגיה בזמן אימון, עד למי שצריך להעלות במשקל כמו גם למתאמנים שמפתחים שרירים. בקיצור, מדובר באבקות שמכילות בדרך כלל מי גבינה או חלבון סויה אשר מספקות את מנת החלבון הדרושה ביום עבור כל מי שזקוק לכך. 

אבל האם מדובר בדבר בריא?

בדרך כלל ובעיקר כאשר בוחרים אבקת חלבון איכותית, לא צריכים להיות חומרים שאינם בריאים באריזה ובמוצר עצמו. כדי למנוע נזקים בריאותיים חשוב לוודא כי אין במוצר מתכות כבדות, מוצרים שעלולים לגרום לזיהומים צואתיים וסטרואידים. בעיקר משום שמדובר בחומרים שאינם בריאים וגם בשל אישור שימוש בסמים בספורט. לכן יש להקפיד על בחירה אבקות חלבון טובות, ללא חומרים כאלה או שעברו תהליכי ייצור מלאכותיים. 

כדי לשמור על בריאותכם רצוי תמיד להתייעץ עם רופא לגבי צריכת אבקות חלבון והתאמת תפריט מתאים עבור ספורטאים ומתאמנים בוני שרירים וכל מי שרוצה להתחיל לצרוך אבקות כאלה. 

חשוב לדעת כי אבקות חלבון הן תוסף תזונה ואינו תחליף לאוכל ולארוחות מזינות. 

יש לבחור מוצרים עד כמה שיותר טבעיים ומבוססים על מרכיבים טבעיים. 

נסו לבחור מוצר שאין בו חומרי טעם וריח מלאכותיים. 

את האבקות תוכלו למצוא כאבקה של ממש או בצורת של חטיפים ואפילו בטעמים ומרקמים של מילקשייק. לפני שאתם בוחרים אבקת חלבון שימוש לב כי היא מאושרת על ידי משרד הבריאות האמריקנית וכי אין באבקה חומרים אסורים. למידע נוסף היכנסו לאתר אול אין

כתוב/כתבי תגובה