כמה עולה להפיק אירוע ביתי בימי הקורונה?

כמה עולה להפיק אירוע ביתי בימי הקורונה?

תקופת הקורונה הובילה לא מעט אנשים לקיים אירועים בבתים, זאת בשל העובדה שאולמות האירועים סגורים כבר מספר חודשים, וישנה הגבלה על התקהלויות. כמה יעלה לכם להפיק אירוע ביתי? ואילו ספקים אתם חייבים לקחת בחשבון? כל התשובות בכתבה.

הפקת אירוע ביתי

כשמפיקים אירוע באולם אירועים, אתם למעשה מקבלים חבילה שכוללת בתוכה כמעט הכל (מנה, חופה, שולחנות, כיסאות, עיצוב וכו'), זאת בשונה מקיום אירוע ביתי, בו אתם צריכים לדאוג לשלל אלמנטים, ובייחוד לדברים הקטנים. נכון, אפשר לשכור ציוד לחינה או להביא מעצבת שתעצב עבורכם את הגינה, אבל מעבר לספקים הללו, יש מספר ספקים שהם בגדר חובה, והם חלק בלתי נפרד מהצלחת האירוע.

לוגיסטיקה וקייטרינג

לפני שתתחילו לברר על ספקים, חשוב להכין את הגינה לאירוע מבחינה לוגיסטית. תצטרכו לפנות מקום (ואולי להביא גנן שיעניק לגינה מראה מטופח ומסודר יותר). כמו כן, יש לדאוג למקומות ישיבה לכל האורחים, ופה נעצור לציין שתוכלו למצוא חברות קייטרינג שיביאו איתן את השולחנות, הכיסאות והסכו"ם, אבל קחו בחשבון שלא כל החברות מספקות את השירות המלא, כך שאם אתם מזמינים קייטרינג שלא מביא עמו את כל הציוד הנ"ל – תצטרכו לשכור את הציוד בנפרד. פה נעצור לציין שממוצע מחירי הקייטרינג יכול לנוע בין 160 ₪ – 350 ₪, כשכמובן תוכלו למצוא מחירים זולים או יקרים יותר.

טיפ: כדאי לברר אם מדובר בבופה הכולל סידור, שירות הכולל מלצרים ועריכת שולחנות או אוכל שמגיע אליכם בקופסאות.

נוסף לכך, יש לוודא שקיימות נקודות חשמל בחצר, בייחוד אם מתכננים להדליק נורות (לתאורה או ליופי) או לשכור את שירותיו של דיג'יי.

עיצוב האירוע

מעבר לקייטרינג ולעניינים הלוגיסטיים, סביר להניח שתרצו לעצב את האירוע באופן ייחודי, ובמיוחד אם מדובר בחתונה. ובכן, במקרה של חתונה יש לדאוג לחופה, סידורי שולחן ועיצוב קלאסי לחצר. השכרת חופה עשויה לנוע בין 800 ₪ -2000 ₪ בממוצע, כשניתן לשכור חופה מסורתית מהרבנות או לחלופין להכין חופה בעצמכם.

לגבי יתר העיצוב, ניתן לשכור את שירותיה של מעצבת אירועים שתעשה זאת בעבורכם, כשזה עשוי לעלות כמה אלפי שקלים. אופציה אחרת היא לעצב את האירוע בסגנון DIY, מה שיכול לחסוך לא מעט כסף.

ספקים נוספים

מעבר לעלויות שצוינו מעלה, קחו בחשבון את המחירים של הספקים השונים, כמו דיג'יי וצלמים. בהחלט ניתן למצוא ספקים במחירים מוזלים, ואף ישנם לא מעט ספקים שהורידו מחירים בשל הקורונה.

מומלץ לערוך רשימת הוצאות מסודרת בקובץ אקסל, על מנת לוודא שאתם לא חורגים מהתקציב שהגדרתם מראש.

מזל טוב!

כתוב/כתבי תגובה