דורבן ברגל, האם יכול להתפתח לכל אחד?

דורבן ברגל, האם יכול להתפתח לכל אחד?

דורבן ברגל זו תופעה נפוצה למדי שמציבה את מי שסובל ממנה מול מציאות כואבת ומגבילה למדי. התופעה נגרמת כתוצאה מלחץ שמופנה על תחתית כף הרגל. התוצאה של הלחץ הזה היא דלקת שמתפתחת באזור וגורמת לכאבים עזים שיוצרים מוגבלות של ממש.

אמנם יש אנשים שנמצאים בקבוצת סיכון לפתח את התופעה. אבל למעשה התופעה הזו עלולה לפגוש כל אדם בצומת כלשהי בחיים.

מה לעשות כדי למנוע?

אמנם התופעה עלולה להתרחש. אבל יש פעולות שונות שנוכל לבצע כדי למנוע את התפתחות התופעה. לפני הכול יש להבין כי מדובר על דלקת שנוצרת בגין לחץ מוגזם על האזור המדובר. ולכן במידה ונצליח להפחית את הלחץ שמופנה על האזור, נוכל למנוע את התפתחות הדלקת במקום. יש מספר דרכים שיוכלו להפחית את הלחץ ולאפשר לנו למנוע את התפתחות הדורבן בעקב או ברגל.

מדרסים הם דרך מצויינת לפזר לחצים בהתאם למבנה הרגל. אבידור מדרסים יישמחו לסייע בנושא באופן יעיל ומקצועי.

פעילות גופנית לפי ההמלצות

אנשים שנמצאים בסיכון גבוה לפתח דורבן אלו ספורטאים ואנשים שמרבים בפעילות גופנית. שכן במהלך הריצה, העמידה או ההליכה נוצר לחץ חזק על העקב. כאשר מבצעים את הפעילות הגופנית לפי ההמלצות, מונעים לחץ על הרצועות המועדות. וכך ניתן להפחית את הסיכון לפתח את התופעה. לכן חשוב להצטייד בנעליים נוחות ותומכות שתמנענה את הלחץ הזה.

כמו כן מומלץ לעשות שימוש במדרס איכותי ומתאים שמאפשר לנו לבצע פעילות גופנית בלי להעמיס על אזור אחד בכף הרגל. המדרס מפזר את העומס על אזור רחב יותר, וכך נמנעת התפתחות דלקת.

הדרגה בשינויים בפעילות

במידה ואתם חושבים לבצע שינוי משמעותי בנושא הפעילות הגופנית שלכם, חשוב מאוד לזכור כי לא נכון לבצע שינוי דרסטי בבת אחת. כאשר מתחילים להעמיס בצורה פתאומית על השרירים הם עלולים לפתח דלקת. מוטב להתחיל לבצע את השינוי בהדרגה, וכך למנוע התפתחות של דלקת באזור המועד.

לקבל ייעוץ מקצועי

במידה ואתם חוששים מדורבן, ואתם חשים כי קיים לחץ חזק על תחתית כף הרגל שלכם, כדאי לכם לפנות לייעוץ רפואי. וזאת כדי לקבל הכוונה שתוכל למנוע את הופעת הדלקת ואת הכאבים הכרוכים בה.

כתוב/כתבי תגובה