חומרי הדברה – איך תדעו שאתם משתמשים בדברים טובים?

חומרי הדברה – איך תדעו שאתם משתמשים בדברים טובים?

חומרי הדברה נועדו להתמודד עם מזיקים, חרקים, מכרסמים וכדומה. אם אתם זקוקים לחומרים מסוג זה, עדיף שתבחרו דברים טובים ולא חומרים מסוכנים או לא מפוקחים. הטיפים הבאים יעזרו, ישמרו על בריאותכם וימנעו הרעלה ונזקים אחרים.

החליטו מהו האפקט שאתם רוצים

כדי לדעת שאתם משתמשים בדברים טובים ומתאימים, אתם צריכים להחליט תחילה מהו האפקט שאתם רוצים לקבל. ישנם חומרי הדברה שנועדו לא לקטול את המזיקים אלא להרחיק אותם מסביבת המגורים או מבית העסק. ישנם חומרים שנועדו לקטול מזיקים באופן מוחלט. לעומת זאת יש כאלה שיוכלו להפחית את מספרם אך לא לסלקם לחלוטין. קראו בהרחבה על טיפול בטרמיטים!

רמת הרעילות של החומר

אם אתם קונים חומרי הדברה מסוג שאיננו מוכר לכם, תמיד בדקו את רמת הרעילות של החומר. חומרים רעילים או מסוכנים מדי חייבים להיות מיושמים אך ורק על ידי מדבירים מורשים ומנוסים אחרת התוצאות עלולות להיות הרעלה לאדם ונזק לסביבה.

וודאו שמדובר בחומרים שלא נאסרו לשימוש בארץ

גופים שונים כגון המשרד להגנת הסביבה, משרד החקלאות ומשרד הבריאות מכריזים מעת לעת על חומרים שבעבר שימשו להדברה בארץ וכיום הם אסורים לשימוש. חומר שאסור לשימוש עלול להזיק לא רק לחרקים או למכרסמים אלא גם לבני אדם ולחיות הבית. חומרים במינון לא מתאים עלולים לגרום לנזקי נשימה, מחלות נוירולוגיות, נזקים לעוברים, פגיעה בפוריות ועוד.

ככלל, השימוש בבית בכל מיני חומרי הדברה צריך להיעשות רק לאחר זיהוי וודאי של המזיק, ראו לדוגמה תולעי עץ טיפול! בצורה כזאת, יעילות החומר תהיה מכסימלית ולא יהיה צורך בכמות ריסוס גבוהה. לקבלת תוצאות טובות עם בטיחות מיטבית ובכל מקרה שיש לכם ספק, התייעצו עם מדביר מקצועי.

כתוב/כתבי תגובה