אופני הרים – כל מה שצריך לדעת

אופני הרים – כל מה שצריך לדעת

אם תיכנסו לחנות אופניים, סביר להניח כי תתבלבלו מהמבחר הגדול שמציעים לכם שם, אך אם אתם באים ממוקדים ויודעים היטב מה אתם מחפשים, כנראה שהקנייה תהיה קלה יותר. אחד מסוגי האופניים המוכרים שקיימים בשוק הם אופני הרים. אופני הרים מגיעים במגוון סוגים ובמבחר גדלים כאשר ההבדל בין הדגמים השונים מתייחס למטרה לשמה הם נרכשים כלומר, לאיזה צורך הם מתאימים.

מה הם אופני הרים?

אופני הרים שיכוך מלא הינם אופניים בעלי מערכת גלגלים חזקה במיוחד אשר מיועדים לרכיבה בתנאי שטח ולא בדרכים סלולות. ומכאן נגזר שמם – אופני הרים. באופני ההרים מותקנים בולמי זעזועים על מנת לאפשר רכיבה נוחה יותר ובטוחה יותר. יש לציין כי קיימים מספר סוגים של בולמי זעזועים אשר למעשה, לפיהם מסווגים את סוגי האופניים. גם שלדת האופניים עשויה מחומרים חזקים מאוד כמו פלדה, טיטניום וכדומה והמבנה של אופניים אלו הוא מעט שונה ומותאם לייעוד לשמו מייצרים אותם.

האם יש מידות באופני הרים?

כמו בכל סוגי האופניים, גם באופני הרים יש מידות שונות. בניגוד לאופניים הרגילות שקיימות גם בגדלים קטנים במיוחד אשר מתאימים לילדים צעירים בגילאי 3 ומעלה, אופני הרים מתחילים במידות גדולות יותר, והגודל הקטן ביותר מתאים לבן אדם בוגר או לפחות לנער בן עשרה. וזאת, מכיוון שאופני הרים מצריכים מיומנות גדולה יותר מצד הרוכב ויכולת תמרון עם מערכת ההילוכים שקיימת בהם ולילדים צעירים אין את היכולת לעשות זאת כמו שצריך.

היכן ניתן לרכב עם אופני הרים?

אופני הרים מיועדים כאמור לרכיבת שטח. אך בשל העובדה כי קיימים הרבה סוגי 'שטח', מייצרים גם הרבה סוגי אופניים אשר כל אחד מהם מתאים לרכיבה בתנאים שונים.

כתוב/כתבי תגובה