כאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון מופיעים אצל אנשים בגילי 30 עד 50 בדרך כלל. הטיפול בכאבי גב תחתון הוא טיפול פשוט לפעמים, אך יש מצבים שתזדקקו לטיפול מתקדם יותר וברפואה משלימה ואלטרנטיבית. בואו נרחיב על כך מעט.

כאבי גב תחתון

הגב התחתון, הנקרא גם אזור המותניים, הוא אזור הגב שמתחיל מתחת לצלעות. כמעט לכולם יש כאבי גב תחתון בשלב כלשהו בחיים, בעקבות גב תחתון תפוס למשל. זה אחד הגורמים העיקריים לסיום עבודה אצל רבים וטובים. 

למרבה המזל, ברוב המקרים הבעיה עוברת עם השנים ומשתפרת לבד עם הזמן. כאשר זה לא קורה, הרופא שלכם עשוי לעזור במספר טיפולים יעילים.

כאבים בעמוד שידרה ודרכי טיפול בו

עמוד השדרה המותני, או הגב התחתון, הוא מבנה מהונדס להפליא של עצמות, מפרקים, עצבים, רצועות ושרירים העוברים יחד כדי לספק תמיכה, כוח וגמישות. עם זאת, מבנה מורכב זה, מותיר גם את הגב התחתון רגיש לפציעות וכאבים.

הגב התחתון תומך במשקל פלג הגוף העליון ומספק ניידות לתנועות יומיומיות כמו כיפוף ופיתול. השרירים בגב התחתון, אחראים על כיפוף וסיבוב הירכיים בזמן ההליכה, כמו גם על תמיכה בעמוד השדרה.

כאבי גב תחתון חריפים

כאבי גב תחתון חריפים ביותר נובעים מפגיעה בשרירים (גב תפוס), ברצועות, במפרקים או בדיסקים. הגוף מגיב גם לפציעה על ידי גיוס תגובת ריפוי דלקתית. בעוד שדלקת נשמעת מינורית, היא עלולה לגרום לכאב חמור.

יש חפיפה משמעותית של אספקת עצבים לרבים מהדיסקים שבחוליות, השרירים, הרצועות ומבני עמוד השדרה האחרים, וזה יכול להיות דבר קשה למוח, כדי שיוכל לחוש במדויק מה הגורם לכאב. לדוגמא, דיסק מותני מנוון או קרוע, יכול להרגיש כמו שריר משוך – שניהם יוצרים דלקת ועווית שרירים כואבת באותו אזור.

כתוב/כתבי תגובה