כאבים בגב התחתון, תופעה כלל עולמית

כאשר אתם קוראים את השורות הללו, חמישה עשר אחוזים מאוכלוסיית העולם סובלים גם הם מכאבים בגב התחתון. לאורך החיים, שמונים אחוזים מכלל האוכלוסיה, בכל העולם, תסבול גם היא מכאבים בגב התחתון. את הסיבות לכך אנחנו צריכים להשליך על האופן בו גוף האדם בנוי ועל האופן בו אנחנו נעזרים בו היום, במאה העשרים ואחת. 

הרי כולנו יודעים כי הגוף שלנו הוא לא גוף שנולד לשבת ליד שולחן המחשב כל היום, אנחנו גם לא יכולים באמת לשאת משאות כבדים באופן יוצא דופן. אנחנו נועדנו לבצע פעולות בטבע, לצוד וללקט. הגב התחתון שלנו נולד להיות גמיש דיו כדי לאפשר לנו לבצע את כל הפעולות הללו. אלא שהיום אנחנו חיים באופן שונה לחלוטין מהאופן בו חיינו בעידן שלפני הציוויליזציה. 

האם יש גורמים לכאבים בגב התחתון שאנחנו יכולים להצביע עליהם? 

התשובה מורכבת ואנחנו נגיד שכן ולא – קראו בהרחבה במגזין https://lowerbackpain.co.il. כן, לעיתים אנחנו יכולים לדעת מה המצב, כמו במקרה של פריצת דיסק או כתוצאה מניתוח. אבל לעיתים, במקרים שכיחים למדי, אנחנו לא יכולים להגיד בדיוק מה היו הגורמים שהובילו לכאבים בגב התחתון חוץ מזה שאנחנו יודעים שאכן קרה משהו. מה שכן אנחנו יכולים להגיד הוא שהרבה פעמים יש גורמים שמשפיעים ומובילים לכאבים בגב התחתון. שינויים של קור וחום, ישיבה ממושכת בצורה לא נכונה, המעטה של פעילות ספורטיבית וכן הלאה. 

מתי הכאב יעבור ומה עושים? 

הכאב במרבית המקרים עובר בתוך כמה שעות, הבעיה היא שמדובר על התקפים. עבור מי שסובלים מתופעה של כאבים בגב התחתון באופן כרוני, הכאבים יבואו וילכו באופן לא צפוי לאורך הרבה זמן. כדי לפתור את זה חשוב לבצע שורה של תרגילים ולשנות באופנים מסוימים את חיי היום יום.

כתוב/כתבי תגובה