מה מלמדים בקורס גלישת קייטסרפינג

מה מלמדים בקורס גלישת קייטסרפינג

אם גם לכם יצא להתקל באחד הביקורים שלכם בחופי הארץ בגולשי הקייטסרפינג וודאי כמו רבים נפעמתם וחשבתם שמדובר בתחביב וספורט מושלם. הוא משלב אהבה לים, אדרנלין גבוה מאוד, אפשרות לגלוש במהירות על המים והגלים וגם לקפוץ ולרחף באויר. לכן זה מובן מאוד שמדובר בספורט שנמצא בצמיחה מאוד גבוהה ומדי שנה מצטרפים רבים לספורט הקייטסרפינג. אבל איך מתחילים?

כדי להכנס לספורט הזה של גלישת קייטסרפינג חייב לעבור לפני כן קורס קייטסרפינג. מדובר בספורט אקסטרימי הדורש תפעול של ציוד רב שעלול להיות מסוכן עבור הגולש והסביבה. לכן עבור כל מי שרוצה להכנס לתחום חייב שהוא יעבור קורס שאותו ניתן לבצע במספר בתי ספר לגלישת קייטסרפינג בחופים השונים בארץ בים התיכון או באילת.

הקורס בנוי מ3-4 שיעורים, כאשר כל שיעור הוא במשך שעתיים. בקורס החניך לומד להכיר את כלל הציוד הנדרש עבור הגולש ואיך מכינים את הציוד לקראת יום גלישה. בנוסף בשיעורים הראשונים החניך, כאשר לאורך כל הזמן המדריך צמוד אליו, לומד להעיף ולשלוט על העפיפון הגדול שבאמצעותו גולשים באופן נכון ובטיחותי בחוף עצמו לפני שמגיע השלב שבו התלמיד נכנס להתנסות ראשונית עם הציוד לתוך המים.

בשלבים המאוחרים של הקורס ובהתאם ליכולות השליטה וההתקדמות של החניך, שזה בדרך כלל בשיעור האחרון או לפני האחרון, השיעור יתבצע בתוך המים כאשר גם כאן המדריך תמיד ליד החניך, נותן לו הוראות ומפקח שהכל נמצא בשליטה. זהו השלב שבו התלמיד מנסה לעלות על הגלשן ולתפעל את כל ציוד הגלישה תוך ביצוע כל הדגשים שלמד בשיעורים שלפני כן.

חשוב מאוד לציין שהקורס אינו נועד לגרום לתלמיד לסיים אותו כאשר הוא כבר בשליטה טובה מאוד ומצליח לגלוש היטב, אלא לתת את ההדרכה הראשונים, ללמד את הבסיס ולאפשר כניסה נכונה וחשוב יותר בטוחה לספורט הקייטסרפינג. כמו בכל דבר וכל תחום – כדי להתקדם ולהשתפר יש צורך בתרגול והתמדה. ולכן חשוב שהגולש המתחיל יגיע הרבה לחופים שבהם מתבצעת פעילות קייטסרפינג על מנת לתרגל. חשוב שזה יהיה במקום שבו יהיו איתו עוד גולשים מיומנים כדי לעזור במקרה שצריך ושזה יהיה בתנאים שיתאימו לגולשים מתחילים ולא תנאים מסוכנים מדי להתחלה.

עוד מידע בנושא זה ובתחום הקייטסרפינג בכלל תוכלו למצוא באתר https://kitesurfer.co.il/

כתוב/כתבי תגובה