האם קשה ללכת על הקביים? כך תתרגלו זאת

האם קשה ללכת על הקביים? כך תתרגלו זאת

כאשר רואים שחקנים ההולכים על קביים, הדבר נראה למתבונן כדבר מסוכן ובלתי אפשרי כמעט לביצוע. תרגול נכון של שיטת הליכה זו המיועדת בעיקר לשחקנים יוביל כל אחד לבצע סוג זה של הליכה בצורה קלילה ופשוטה, ראו באתר.

לימוד הליכה על קביים

מי שמעוניין להתנסות בחוויה, מצטרף לסדנה אשר בה מתרגלים זאת. כל משתתף מקבל זוג קביים אשר נסגרות ומהודקות על רגליו. לאט לאט הוא מתרומם ומרגיש את התחושה הנפלאה  בלהיות גבוה, הרבה מעל האחרים. הקביים הם יציבים אך כדי לא ליפול יש לשמור על שיווי משקל ולא ללכת אחורה בשלבי הלמידה הראשוניים אלא רק קדימה.

חשוב להתחיל בהליכה איטית תוך אחיזה באדם נוסף כדי לא ליפול. לאחר צעידה של כברת דרך, ההולך מתחיל להרגיש שיש לו ביטחון עצמי, הוא מרגיש מספיק יציב וחש שהליכה זו אינה מפחידה אותו כמו בתחילת הדרך.

לכן הוא לאט לאט משתחרר מהאחיזה של האדם המסייע לו ומתחיל לצעוד בצעדים מהוססים לבד. באופן טבעי במסלול החדש עבור כל אדם יש נפילות ומעידות. מדובר בשלב של התנסות ובדרך כלל לאחר פרק זמן מסוים המתאמנים יחושו כי הם כבר מנוסים וילכו עם הקביים באולם לאורכו ולרוחבו כיוון שזו חוויה מדהימה ומיוחדת.

קורסים ללימודי הקרקס

ברחבי הארץ קיימים כמה וכמה בתי ספר המלמדים את תחום הקרקס. בכל אחד מהם מקדישים פרק נכבד ללימודי ההליכה על הקביים, הכירו הולכי קביים באיתמר שחקנים. בכל שיעור לומדים מעט יותר על השיטה ומתרגלים את הלמידה עד שהתלמידים שומרים על שיווי המשקל ועל היציבות שלהם כך שהם בעלי יכולת ללכת בכל המרחב כשמדובר במשטחים ישרים.

במהלך עבודות של שחקנים הם נעזרים רבות בקביים כדי לגלם דמויות ייחודיות כמו בפסלים חיים. המטרה היא שהשחקן יבלוט בסביבה בזכות המראה הייחודי שלו כמו התלבושת, השיער, המסכה, האיפור ובעיקר בזכות הגובה שלו, שהוא תמיד גבוה יותר מהקהל, בוגרים וכמובן הילדים.

הילדים מעריצים את האנשים הגבוהים הנעים בקלילות על הקביים ומהר מאד הם מעוניינים להתנסות בחוויה ולחקות אותם.

כתוב/כתבי תגובה