הידרותרפיה

הידרותרפיה

כאשר אנחנו מתמודדים עם פציעות מסוגים שונים, אנחנו מחפשים דרכים כיצד להחלים מהפציעה ויתרה מזו כיצד לשקם את הגוף באזור בו נפצענו, על מנת שנוכל לחזור ולבצע את אותן פעולות שביצענו קודם לכן.

אחד הכלים הטובים ביותר לצורך התמודדות עם פציעות וחבלות מסוגים שונים, אך לא רק במצבים כאלה, היא דרך טיפולים במים, הכוונה לטיפולי הידרותרפיה. מדובר על טיפולים שמתבצעים בבריכות קטנות שמיועדות באופן ספציפי לטיפול ולא בהכרח לשחייה, למרות שחשוב להבהיר, טיפולים כאלה יכולים להתבצע גם בבריכות רגילות באזורים מוגדרים.

טיפול הידרותרפיה, מיועד לאנשים, צעירים ומבוגרים, אשר חוו פציעות, חבלות ודברים אחרים שהשפיעו על התנועה של הגוף, על היכולת שלהם לבצע פעולות שונות ומעבר לכך, על היכולת שלהם להתנהל בצורה רגילה. נהוג לבצע את הטיפול הזה גם בקרב אנשים שמתמודדים עם בעיות יותר מורכבות כמו למשל אנשים שמתמודדים עם אוטיזם, מחלות שונות ועוד. הסיבה היא, שזו שיטה טובה לייצר אצלם יכולת תנועתית מבלי להסתכן, יכולת תנועתית שתאפשר לבצע את התנועות גם מחוץ למים.

הסיבה שטיפולים כאלה נחשבים פופולאריים היא מאוד פשוטה, טיפול במים מאפשר לנו לבצע תנועות שונות מבלי שאנחנו נרגיש כאב. אנחנו יכולים להיעזר במים באופנים שונים בשביל שנוכל לייצר גם תנועתיות, גם גמישות, גם להתמודד עם כוח, ועוד. אלה דברים מאוד חשובים לביצוע פעולות יומיומיות, ובטח שהם חשובים על מנת שנוכל להמשיך ולהתקדם בתוכנית הטיפול.

צריך לומר, טיפול מסוג זה הוא לא מורכב יש תוכנית ברורה כיצד עלינו לנהוג, מה אנחנו אמורים לעשות. החוכמה היא כמובן לבצע את כל מה שנדרש מאיתנו על פי דרך מסוימת, על פי תוכנית בהתאם לצרכים של המטופל. מן הסתם, המטפל ומי שמנהל את התוכנית יחליטו מה הוא צריך וכיצד אפשר לעזור לו, על מנת שיוכלו לספק לו את התוכנית הטובה ביותר, בהתאם למהות הפציעה או החבלה איתה הוא מתמודד, מהות הנזק שנגרם לו וכיצד אפשר להתגבר עליו.

לפני סיום רק נבהיר, לפני שמתחילים תוכנית יש לוודא היטב שהמטופל מתאים לה.

כתוב/כתבי תגובה