איך נעשית בדיקת זרע במעבדת גבריאל?

איך נעשית בדיקת זרע במעבדת גבריאל?

חוסר יכולתן של נשים להיכנס להריון נובע, בין היתר, מפוריות לקויה אצל הגברים. הסטטיסטיקה מראה  שבעיות אלו גורמות לכשל של כ50% מהמקרים. משום כך, ממליצים הגניקולוגים לבצע בדיקות פוריות לגבר כבר בראשית התהליך של טיפולי ההפריה למיניהם. הסיבה לכך היא כי הבדיקה הנ"ל נחשבת לקלה ובטוחה עבור הגבר ועם תוצאות מהירות. בוודאי, ביחס לטיפולים הנעשים לבת הזוג שהינם מורכבים וממושכים יותר. כאשר מוודאים שהזרע של הגבר תקין אזי ניתן לגשת בביטחון לטיפול באישה. אם הבדיקות מעידות על זרע חלש, אזי מנסים לאתר את הסיבות לכך.

תהליך קצר

במידה ולא ניתן לטפל בזרע מסיבות רפואיות הרי שיהיה צורך לבני הזוג לבצע חשיבה מחודשת לגבי דרכים אחרות שבעקבותיהן יהיו להם ילדים. בדיקת זרע נעשית במעבדה. הגבר מגיע אליה לאחר התנזרות מפליטה של יומיים לפחות, ומספק במקום את הזרע הנפלט. יש חשיבות לכך שהוא ייבדק מיד מאחר ועיכוב יכול להשפיע על התוצאות. האמבריולוגים בודקים באמצעות מכשור החדיש הכולל מיקרוסקופים אלקטרוניים ואופטיים ומספקים תשובה ראשונית בזמן קצר ביותר. משך הבדיקה הינו כ 45 דקות עד שעה. 

דיסקרטיות ומקצועיות

המעבדה אינה מסתפקת בתשובה הראשונית ומבצעת אבחון מורפולוגי לקבלת תמונת מצב מקיפה שתוצאותיה ניתנים כעבור יומיים לערך. העיכוב נובע מהרצון שהזרע יתייבש. בכל בדיקת זרע נבדקים כ 10 פרמטרים שהחשובים בהם הם כמות הזרע, איכותו וקצב תנועתו. בכל פליטת זרע יש נוזל וחומרים נוספים שלכל אחד יש השפעה. הבדיקה נעשית בתנאים דיסקרטיים ועם פרטיות מקסימאלית לכל לקוח. ניתן לקבל ייעוץ לאחר קבלת התוצאות. מומלץ לבצע בדיקה כזאת במעבדה משוכללת בעלת תשתית מודרנית. מומחיה יכולים לספק את המידע החשוב לכל לקוח על מנת שיוכל לתכנן מהלכיו העתידיים. ראו לדוגמה בדיקת זרע במעבדת גבריאל!

כתוב/כתבי תגובה