איך נקבעת קצבת נכות כללית?

אין משהו חשוב יותר מאשר הבריאות שלנו והיכולת שלנו להתפרנס. יחד עם זאת, כולנו חשופים לתאונות ולמחלות שונות, ולכן לא פעם אנשים מגיעים למצב של נכות כללית. מה זה אומר ואיך נקבעים אחוזי הנכות? על כך במאמר שלפניכם. 

מה זו נכות כללית? 

עוד לפני שנענה על השאלה איך נקבעת קצבת נכות כללית אובדן כושר עבודה חשוב להבין מה ההגדרה של נכות כללית. בפועל אנחנו רואים שכאשר אדם נכה סובל מפגיעה ביכולת העבודה שלו בהיקף של 50% לפחות, בהחלט ייתכן שהוא יוכל לקבל נכות כללית. 

כיצד נקבעים אחוזי הנכות? 

כפי שבוודאי יצא לכם לשמוע, אחוזי הנכות נקבעים בוועדות רפואיות שונות שמתנהלות על ידי הביטוח הלאומי. בנוסף לכך, כתוצאה מכך שרבים מאתנו עושים גם ביטוחים פרטיים, הרי שלא פעם הפיצוי הכספי יוכל להגיע גם מהכיוון הזה ובסופו של דבר זה יהיה שילוב בין כמה גורמים שונים. מה שבטוח זה שכאשר אנחנו מנסים לענות על השאלה איך נקבעת קצבת נכות כללית וכמה כסף אנחנו באמת צפויים לקבל, חשוב להבין שזה עניין של תהליך. מדובר על לא מעט שלבים שצריך לעבור ולכן, אם אתם נמצאים במצב הזה, רצוי שתתחילו לפגוע עוד היום לקבלת הזכויות שלכם. 

היעזרו באנשי המקצוע הכי טובים שיש 

ההתמודדות מול הביטוח הלאומי מורכבת, קשה ומתישה. על כך יכול להעיד כל אדם שכבר היה במצב הזה, וזה נכון בין אם התביעה היא לאחוזי נכות כללית ובין אם מדובר על כל עניין אחר. זו הסיבה שבגללה, אם אתם יכולים לפנות לקבלת עזרה בנושא, רצוי שתעשו זאת. חברות מקצועיות שעוסקות בתחום הזה יכולות לעזור, לזרז ותדרך אתכם לכל אורך הדרך, מה שיוביל לכך שהתהליך כולו יהיה פשוט יותר להתמודדות. 

מחפשים מידע על תסמונת התעלה הקרפלית? הקליקו על הלינק

כתוב/כתבי תגובה