איך מתקבלים למחנה כדורסל בארה"ב?

איך מתקבלים למחנה כדורסל בארה"ב?

ילדים או בני נוער שמשחקים כדורגל, חולמים לקבל הצעות מאקדמיות של קבוצות בחו"ל בשביל שיוכלו להגיע לרמה הגבוהה ביותר, חבר'ה שמנגנים חולמים להגיע לתזמורות באירופה או בארצות הברית, חבר'ה שמתעסקים בהתעמלות חולמים ללמוד באקדמיות ברוסיה או סין, חבר'ה שרצים מרחקים ארוכים חולמים להשתלב במחנות אימון באתיופיה או קניה. ילדים ובני נוער שבשבילם אימון כדורסל לנוער ומשחקי כדורסל הם החיים, חולמים להגיע יום אחד למגרש של הגדולים ביותר, קרי לליגה האמריקאית, NBA.

אי אפשר להסביר עד כמה החלום הזה גדול ועד כמה הוא קשה. מדובר בליגה הטובה בעולם, הליגה התובענית ביותר שיש, 82 משחקים בעונה רגילה, לא כולל פלייאוף, שבמינימום כולל 16 משחקים במקסימום 28. והכל בתקופה קצרה יחסית של קצת יותר מחצי שנה. לליגה מצטרפים מדי שנה בין 30 ל-60 שחקנים חדשים, שנלחמים על מקומם ב-30 קבוצות. בכל אחת מהן, משחקים השחקנים הטובים ביותר שיש.

אחת הדרכים להגיע ל-NBA, למרות שזה בהחלט לא מחייב (לראיה, יש היום רק שחקן ישראלי אחד ב-NBA), היא באמצעות מחנה כדורסל בארה"ב. צריך לומר, לא מדובר במחנה שמפנה שחקנים ל-NBA, מה עוד שמדובר על מחנות שמיועדים לילדים ובני נוער וזה לא הגיל שמתאים לליגה, אך זה כן יכול לפתוח דלתות, למשל, למכללות בארצות הברית, משם כבר יהיה קל יותר להבחין בנער, בין אם זה דרך מגלי כישרונות, מאמנים, אנשי כדורסל וכמובן דרך התקשורת.

איך אפשר להצטרף למחנה כזה? בישראל נערכים מחנות כדורסל אשר נמצאים בקשר שוטף עם מחנות בארצות הברית, במקרים מסוימים המחנות שנערכים בישראל הם שותפים לפרויקטים שכוללים גם מחנה בניו יורק ומיאמי. במסגרת מחנה כזה, עובדים עם אנשי מקצוע מ-NBA, לומדים להכיר את החיים ואת התרבות המקומית, משחקים עם השחקנים הטובים ביותר באותה רמת גיל, מקבלים טיפים אישיים ועוד.

על מנת להתקבל למחנה ספורטיבי כזה, מעבר לעניין הכספי, צריך להוכיח יכולות, צריך להוכיח התאמה. זאת על מנת שרק המתאימים ביותר יוכלו להצטרף למחנה וליהנות מכל הכלים והידע שהוא מציע. מחנה כזה יכול לשפר בעשרות מונים את סט הכלים שעומד לרשות הנרשמים.

כתוב/כתבי תגובה