בדיקות ראייה ביתיות

בדיקות ראייה ביתיות

קורה שאתם חושדים במשקפיים שלכם שהם כבר לא ממש ממלאות את תפקידן כבעבר? יש דרך לבדוק את הדבר בבית.

לעיתים יהיה זה דווקא הילד שרוכן קרוב מידי לספר בו הוא קורא או שהמורה מתלונן שהוא  אינו רואה את הנכתב על הלוח. גם במקרים מעין אלו תעדיפו מן הסתם להעביר אותו אבחון ראשוני בבית כדי לדעת האם יש ממש בתלונה. בדיוק לשם כך נועדה בדיקת הראייה הביתית.

בודקים את הראייה בבית

אפשר לבצע את בדיקת הראייה בבית ולקבל תוצאות די מדויקות.

ישנם אתרים כמו https://opticadoron.co.il/ המציעים את בדיקות הראייה עם הוראות מדויקות אשר מאפשרות לכל אחד להגיע לתוצאות משקפות מציאות.

על פי רוב תהיינה הוראות מדויקות איך וכיצד לבצע את הבדיקה.

לבדיקת ראייה מקרוב תהיינה ההוראות –

הנבדק יצטרך לעמוד במרחק של 35 ס"מ ממסך המחשב ולכסות עין אחת. המחשב אמור להיות בגובה העיניים של הנבדק ויש לשים לב כי החדר מואר בזמן הבדיקה.

בעת הבדיקה יש לכסות בכל פעם עין אחת.

מלבד זאת, אם מדובר בנבדק שכבר מרכיב משקפיים לראייה מקרוב, יהיה עליו לבצע את הבדיקה כאשר הוא מרכיב את המשקפיים.

כמו כן אם מדובר בנבדק שכבר מרכיב משקפים לראייה מקרוב, יהיה עליו לבצע את הבדיקה כאשר הוא מרכיב את המשקפיים.

בכל שלב של הבדיקה מופיעה שורת מספרים שונה בדומה לבדיקת הראייה אשר מתבצעת באופטיקה. הנבדק רושם את המספרים אותם הוא רואה או מזהה (או שלא)

עם סיום הבדיקה ירשום הנבדק בטופס מיוחד שיופיע על המסך את המספרים שזיהה. תוך שניות ספורות תתקבלנה התוצאות של בדיקת הראייה על המסך.

בבדיקת ראייה לרחוק יש לשבת במרחק של 2 מטרים ממסך המחשב. יש לבצע את הבדיקה באור עמום דווקא ולבצע את הבדיקה באמצעות משקפיים למרחק במידה וישנם.

באותה צורה ישנה גם אפשרות לבצע בדיקת ראייה לילדים כאשר עבורם יופיעו תמונות שונות אותם הם יצטרכו לזהות. בעזרת ההורים ניתן יהיה לוודא מה מצב הראייה שלהם.

קיימות גם בדיקות מיוחדות כמו בדיקת עיוורון צבעים או בדיקת עין דומיננטית, מבחן אמסלם גריד ועוד.

כתוב/כתבי תגובה