סיבות לנשירת שיער אצל מבוגרים

סיבות לנשירת שיער אצל מבוגרים

לא פעם אנחנו נתקלים באנשים שכבר בגיל צעיר מאבדים שיער רב מראשם. זוהי לא תמיד סיבה לחגיגה גדולה, אך אפשר לטפל בה בדרכים רבות ומועילות, או על ידי טיפול רפואי קליני, או על ידי תכשירים המיועדים לטיפול בנשירת שיער.

סיבות לנשירת שיער אצל מבוגרים

אולי זה לא יהיה כל כך מפתיע, אבל כדאי שתדעו שרק באמריקה, ל- 80 מיליון גברים ונשים יש נשירת שיער תורשתית (התקרחות).

זה יכול להשפיע רק על השיער בקרקפת או על כל הגוף. למרות שהתקרחות נפוצה יותר בקרב מבוגרים, נשירת שיער מוגזמת, יכולה להתרחש גם אצל ילדים.

האם זה נורמלי?

ובכן, כן. זה בהחלט נורמלי לאבד בין 50 למאה שערות ביום. עם כ- 100,000 שערות על הראש, ההפסד הקטן הזה לא מורגש.

שיער חדש מחליף בדרך כלל את השיער האבוד, אך זה לא תמיד קורה ולא בכל גיל. למעשה, נשירת שיער יכולה להתפתח בהדרגה לאורך שנים או לקרות בפתאומיות. נשירת שיער יכולה להיות בעיה קבועה או זמנית.

כמה שיער אפשר לאבד ביום אחד?

אי אפשר לספור את כמות השיער שנושר ביום מסוים. ייתכן שאתם מאבדים יותר שיער מהרגיל אם אתם מבחינים בכמות גדולה של שיער על הכרית כשאתם קמים בבוקר, או גושי שיער במברשת שלכם, זאת לאחר שטיפת השיער. ייתכן שתבחינו גם בכתמי שיער דלילים או בהתקרחות.

אם אתם מבחינים שאתם מאבדים יותר שיער מהרגיל, עליכם לדון בבעיה עם הרופא שלכם. הוא יכול לקבוע את הגורם הבסיסי לנשירת השיער שלכם ולהציע תוכניות טיפול מתאימות, כזו שיכולה לכלול תרופות שונות ואף משחות וקרמים למריחה על השיער או על עור הקרקפת.

קרא עוד

כתוב/כתבי תגובה