חשיבות התזונה הנכונה לשמירה על אורח חיים בריא

חשיבות התזונה הנכונה לשמירה על אורח חיים בריא

אם אתם רוצים לקיים אורח חיים בריא, הדבר הראשון שעליכם לעשות זה לשמור על תזונה נכונה. למה? במאמר זה תוכלו לקבל את כל התשובות.

תזונה נכונה, זה כל מה שצריך לחיים בריאים

אחת ההוראות הראשונות שרופאים דואגים לספק למטופלים שחווים אירועים בריאותיים שונים, זה לשנות את התזונה שלהם. לעבור מתזונה מאוד לא בריאה, תזונה מלאה בשומנים לתזונה בריאה ונכונה. יש לכך סיבה מאוד פשוט, לתזונה יש השפעה עצומה על חיינו ובוודאי על מצב בריאותינו. בתזונה נכונה אנחנו מקבלים את כל מה שאנחנו צריכים ומוותרים על מה שאנחנו לא צריכים ויתרה מזו, על כל מה שיכול לגרום לנו נזק בריאותי ארוך טווח. זה לא אומר שאנחנו נאכל דברים לא טעימים, כפי שאנשים רבים נוטים לחשוב. להיפך, אנחנו יכולים ליהנות גם מתזונה בריאה, תזונה נכונה וגם מתפריט מאוד טעים ואיכותי.

מדוע תזונה נכונה היא חשובה לאורח חיים בריא?

לשאלה הזאת יש כמה תשובות, שכולן חשובות, ויש ביניהן קשר.

תשובה אחת, תזונה נכונה מבוססת על מרכיבים שהגוף שלנו צריך. מדובר על ירקות, פחמימות, חלבונים. דברים שהגוף שלנו זקוק להם בשביל ליהנות מחומרים שונים שטובים לגוף, בין אם זה ויטמינים, מינראליים, סידן ועוד. הגוף שלנו לא יכול להסתדר בלעדיהם.

תשובה שנייה, תזונה נכונה מבוססת על ארוחות מסודרות, ארוחות מידתיות ונכונות. כלומר, לא מדובר רק על תפריט שמכיל מאכלים מסוימים, אלא גם על ארוחות קבועות בשעות ספציפיות, ארוחות מידתיות כך שלא נאכל יותר ממה שאנחנו באמת צריכים.

תשובה שלישית, תזונה נכונה מונעת מאיתנו לאכול דברים שאנחנו לא צריכים, דברים שיכולים לפגוע בנו. למשל, אוכל שומני, אוכל תעשייתי, פחמימות לא טובות ועוד.

תשובה רביעית, עצם זה שאנחנו צורכים תזונה נכונה ובריאה, מאפשר לנו לייצר הרגלים של צריכת תזונה בצורה חכמה, אנחנו נמנעים מלהרגיל את עצמנו לאכול דברים שאנחנו לא צריכים ויכולים לגרום נזק משמעותי ארוך טווח.

חשוב לציין, בסופו של דבר, צריכה נכונה יכולה להוביל אותנו לקיים אורח חיים בריא וכן היא משמשת חלק ממעטפת רחבה של אורח חיים כזה.

כתוב/כתבי תגובה