הקפאת ביציות – לדאוג לעתיד

הקפאת ביציות – לדאוג לעתיד

אם יש משהו שמשותף (כמעט) לכל אישה באשר היא זה הרצון להביא לעולם חיים חדשים. אבל בעוד שבעבר, לפני המצאת הגלולה למניעת היריון, נשים היו יולדות בגיל יחסית צעיר, כיום המציאות אחרת. לכל מי שרוצה לדאוג לעתיד או שאין ברשותה להרות כיום, כדאי לדעת כמה דברים על הקפאת ביציות. האם זה כדאי, האם זה בטוח, ומהן ההשלכות. 

להאריך את הפריון

ההליך הרפואי של הקפאת ביציות נחשב לחדש יחסית, אולם הוא כבר זוכה לפופולריות עצומה. נשים רבות שלא היו מודעות לנושא כבר מדווחות על כך שהן שוקלות זאת ברצינות. רבות בארצות הברית, באירופה ובישראל כבר ביצעו את ההליך הרפואי והביציות נשמרות בבנק ביציות. רופאי פריון מסבירים כי הקפאת ביציות מאפשר לנשים להאריך את גיל הפוריות. שאלת הכדאיות היא כמובן אינדיבידואלית. בגיל צעיר, הגוף יודע לקלוט היריון בצורה טובה ביותר. עם העלייה בגיל, הדברים קצת משתנים. ההליך של ההקפאה נחשב לבטוח, אולם ככל שהוא מתבצע בגיל מוקדם יותר (כגון עשור שלישי לחיים), כך סיכוי קליטת ההיריון בהמשך עולה. כמובן גם ככל שמקפיאים יותר ביציות, סיכויי ההצלחה בסופו של דבר עולים. 

להקפיא או לא להקפיא

הבחירה האם להקפיא או לא להקפיא נושא עימה השלכות שונות. לכל אישה ששוקלת הקפאת ביציות כדאי להתייעץ עם רופא נשים אשר מומחה לטיפולי פוריות. במידה רבה הדבר קשור לא רק לשיקולים רפואיים וההשלכות הן גם בנושאים שמחוץ לרופאה. כך למשל, קריירה, לימודים, עבודה, קושי למצוא זוגיות אמיתית וטובה בסביבה המודרנית. הקפאת ביציות, אם כן, בהחלט יכולה להוות צעד של חשיבה לעתיד. עם זאת, כדאי להביא בחשבון שיקולים שונים וכן לא לדחות את מועד ההקפאה לגילאים מבוגרים.

כתוב/כתבי תגובה