היתרונות והחסרונות של גיוס אחיות ומטפלים זרים לסיעוד בארה"ב

מדוע יש ביקוש למטפלים זרים לסיעוד?

הביקוש לאחיות בארה"ב נמצא במגמת עלייה. מספר האחיות בארה"ב עלה ב-18% מ-2006 עד 2016. עם זאת, זה לא מספיק לתעשיית הבריאות בארה"ב. יש מחסור באחיות מוסמכות ובעבודות סיעוד באמריקה. זה הוביל לכך שהרבה בתי חולים ומתקני בריאות אחרים שוכרים אחיות זרות כדי לעזור למלא את הפער הזה.

ישנן סיבות רבות מדוע יש ביקוש לאחיות ומטפלים סיעודיים זרים באמריקה. אחת הסיבות היא שאין מספיק אחיות מוסמכות אמריקאיות כדי למלא את כל התפקידים הללו והמשרות הללו דורשות מאוד את הזמן והאנרגיה שלהן, מה שעלול להקשות עליהן למצוא עבודה מחוץ לסיעוד וכן לעמוד בהתחייבויות המשפחתיות שלהן. 

שיטות עבודה מומלצות בעת העסקת אחיות זרות

בפיליפינים יש מחסור באחיות במדינה. זו הסיבה לכך שהרבה אחיות זרות מועסקות בארץ כדי למלא את החסר הזה.

מחלקת העבודה והתעסוקה (DOLE) קבעה קווים מנחים בנושא העסקת עובדים זרים בסיעוד שהינה חיונית עבור מעסיקים פיליפינים ועובדים זרים כאחד. הנחיות אלו הן:

– מטפלים זרים יכולים לעבוד רק במקצועות מסוימים, במיוחד אלה שלא ניתן למלא על ידי פיליפינים, כגון רופאים ואחיות.

– מטפלים זרים יכולים לעבוד רק באזורים ספציפיים, כגון מטרו מנילה, או אזורים אחרים בקרבת מקום מגוריהם.

– למטפלים זרים יש לשלם לפחות את אותה שכר כמו עמיתיהם הפיליפינים, אחרת הם יצטרכו לשלם מס נוסף על המשכורת שלהם.

היתרונות בהעסקת עובדים זרים כצוות סיעודי

מהגרי עבודה הם אנשים שהיגרו למדינה בחיפוש אחר הזדמנויות טובות יותר. העולם מתמודד כעת עם מחסור באחיות, שניתן לפתור באמצעות העסקת מהגרי עבודה. מהגרי עבודה מוכנים לעתים קרובות לקחת עבודות שהמקומיים לא רוצים.

מחקר מצא כי היתרונות של העסקת צוות עולים, עולים בהרבה על העלויות. תנאי העבודה לעובדי העולים השתפרו והם מרוצים מעבודתם יותר מבעבר.

האתגרים וההשלכות הקשורות להעסקת רופאים זרים בארה"ב

מחקר שנערך על ידי תאגיד ראנד מצא כי ארה"ב מתמודדת עם מחסור ברופאים ואחיות. מספר האחיות והרופאים שעברו הכשרה זרה בארה"ב גדל באופן אקספוננציאלי בשנים האחרונות. עם זאת, זה מציב מספר אתגרים עבור אנשי מקצוע אלה מכיוון שלעתים קרובות הם צריכים להגיש בקשה לאשרת עבודה כדי להיות ולעבוד בארה"ב.

תהליך רכישת אשרת עבודה יכול להיות ארוך ומייגע, במיוחד אם זו הפעם הראשונה שאתה מגיש בקשה. אזרחים זרים נדרשים לעבור תהליך נרחב הן עם שגרירות מדינת מולדתם והן עם המעסיק הפוטנציאלי שלהם. זה כולל קבלת אישור משני הגופים לפני הגשת בקשה לויזה עצמה.

מסקנה: מדוע האמריקאים אינם מעוניינים בעבודות סיעוד?

—סיעוד הוא מקצוע שזוכה לביקוש רב בשנים האחרונות. אבל נראה שהמגמה משתנה. מספר הבוגרים החדשים לסיעוד נמצא בירידה, וזה גורם למחסור.

ישנם גורמים רבים שתורמים לתופעה זו, אך אחד מהם הוא חוסר העניין מצד האמריקאים. למעשה, רק 20% מעוניינות להיות אחיות, בעוד שבמדינות אחרות כמו קנדה יש ריבית של 50%.

כתוב/כתבי תגובה