פוקוסינג התמקדות – מה זה ואיך זה יכול להשפיע עלינו?

פוקוסינג התמקדות – מה זה ואיך זה יכול להשפיע עלינו?

במהלך השנים, כל התחום של פסיכולוגיה ופסיכותרפיה עבר לא מעט שינויים. נוצרו לא מעט כלים ופותחו שיטות ורעיונות אשר מנסות להניע תהליכים ייחודים שיובילו לתוצאות מסוימות. בין אם זה באופן אישי פנימי ובין אם זה באופן רחב יותר, משפחתי או חברתי. 

דוגמא טובה לכך הוא מה שמכונה תהליך התמקדות, פוקוסינג התמקדות, אשר הפך להיות מאוד פופולארי בשנים האחרונות. מדובר על שיטה שמטרתה לשים דגש על עצמנו ועל האחר מבלי שאנחנו נצטרך להישעון על נורמות או מוסכמות חברתיות שונות. כלומר, עלינו להתייחס למה שאנחנו צריכים, למה שאנחנו מחפשים, מבלי לחפש מקור סמכות ותמיכה חיצונית. 

השיטה מבוססת על חוויות שאנחנו חווים, כלים וטכניקות שמאפשרות לנו להתמקד בעצמנו ולהשתחרר מכבלים שיכולים להגביל אותנו. בצורה כזו, אנחנו יכולים להקשיב לעצמנו, אנחנו יכולים להתחבר לעצמנו, ופחות שמים דגש על מה אומרים אחרים, מה חושבים אחרים, מה יגידו אנשים בסביבה הקרובה או הרחוקה. 

כיצד זה יכול לעזור לנו?

יש כמה וכמה רבדים שתהליך התמקדות יכול לעזור לנו. ראשית, הוא יכול לעזור לנו כשאנחנו מתמודדים עם מכשולים שונים, שינויים, או היבטים מסוימים שיכולים להשפיע על החיים שלנו ויכול לעזור במצב של טיפול בחרדה. במקום להתייחס לשאלה מה חושבים עלינו, אנחנו פשוט מתמקדים בשאלה מה נכון עבורנו. 

שנית, זה יכול גם לעזור לנו בסביבות חברתיות ומשפחתיות שונות. בין אם זה אומר להשתחרר מהכבלים שלהם, ולא להיות מושפעים מכל מה שאומרים לנו ובין אם זה אומר שאנחנו יכולים לייצר קשרים הרבה יותר חזקים, הרבה יותר איכותיים ובוודאי שאנחנו יכולים לבחור עם מי להיות בקשרים וכל זה כשאנחנו יוצרים מערכת הרבה יותר בטוחה לנו ולצד השני, בכל סוג של קשר שאנחנו בוחרים להיות.

כתוב/כתבי תגובה