איך לשפר את הכושר בלי לצאת מהבית?

איך לשפר את הכושר בלי לצאת מהבית?

כולנו רוצים לנהל אורח חיים בריא (טוב, אולי לא כולם, אבל לפחות רובנו), ולכן חשוב להקפיד על פעילות גופנית ותזונה נכונה על מנת לצלוח את התהליך. יחד עם זה, יש לא מעט אנשים שנשאבו לשגרת החיים המתישה, ולא מוצאים את הזמן והפנאי לצאת לאימוני כושר בסטודיו ובחדרי הכושר הפזורים ברחבי הארץ. כיצד ניתן לשמור על כושר מבלי לצאת מהבית? אספנו טיפים ורעיונות יצירתיים.

מכשירי כושר ביתיים

הדרך האידיאלית ביותר לשמור על כושר בתוך הבית, היא האימונים הביתיים. כיום, יש כמה וכמה דרכים להתאמן בתוך הבית, כשחשוב למצוא את המוטיבציה לקיים אימון ביתי יעיל. מוטב לבחור במכשיר שיאפשר לכם להתאמן בכמה אופנים, כך תוכלו לקיים אימונים ממוקדים ומגוונים, ולכן נמליץ לכם לקנות מולטי טריינר לבית. מולטי טריינר איכותי מכיל מספר תחנות עבודה, כשבין היתר תוכלו לבצע תרגילי דחיקה, עבודת רגליים, תרגילי חתירה, תרגילים לחיטוב הבטן ועוד. בשל העובדה שמדובר במכשיר שמאפשר מגוון רב של תרגילים, הוא ללא ספק המכשיר הביתי המומלץ ביותר בעבורכם, כך תוכלו לבצע אימונים מגוונים ולעבוד על אזורים שונים בגוף.

רצועות TRX

אם החלל הביתי מאפשר, תוכלו לרכוש רצועות TRX מקצועיות, ולחבר אותן לוו או אלמנט יציב בתקרה. ניתן להתאמן באימוני הרצועות 3 פעמים בשבוע, כשחשוב להכיר את מכלול התרגילים האופציונליים. עשו זאת באמצעות סרטוני יוטיוב שמסבירים על אודות התרגילים. מלבד זאת, תוכלו לשכור את שירותיו של מאמן כושר אישי, שיגיע לביתכם ויסייע לכם לבנות תכנית אימונים ממוקדת, תוך שהוא מסביר לכם כיצד לבצע את התרגילים בצורה נכונה ובריאה. גם אם אתם לא מעוניינים במאמן, עדיין כדאי ליישם לפחות 5 אימונים ראשונים עמו על מנת ללמוד כיצד להתנהל עם הרצועות.

כושר בבית

אימוני מדרגות

גרים בבית עם שתי קומות, או שמא בבניין מגורים? זה לא משנה, כל עוד יש לכם מדרגות באזור המגורים, תוכלו לבצע אימוני מדרגות ותרגילים ייעודיים. אימון מדרגות הוא אימון נהדר לחיזוק הרגליים, לרבות השריר הארבע-ראשי, כך שבהחלט תוכלו להשתמש במשאבים קיימים לטובת פעילויות גופניות שונות. אם אין לכם מדרגות בבית, ניתן לרכוש מדרגת אירובי, ולצפות בסרטוני הדרכה שמלמדים כיצד ניתן להתאמן באמצעותה. כך או כך, אימוני מדרגות מהווים אימון נהדר המשלב בתוכו חיזוק שרירים ופיתוח סיבולת לב-ריאה.

תרגילי מזרן

כיום ניתן לרכוש מזרני יוגה במחירים מאוד אטרקטיביים ביחד לעבר, כך שמדובר באלמנט שמתאים לכל כיס. חוץ מזה, ניתן לאחסן אותו בקלות משום שאפשר לגלגל אותו ולהכניס לארון. רכשו מזרן ייעודי, בנו תכנית אימונים הכוללת מספר תרגילים משולבים, כך תוכלו לבצע אימונים ביתיים ויעילים, כשניתן להתאמן לפרק זמן קצר כמו 15-20 דק' ביום.

 

יש לא מעט דרכים לשמור על כושר בגבולות הבית, כשתוכלו למצוא את הפעילות האופטימלית בעבורכם. בין אם תבחרו ברצועות TRX, במכשיר מולטי טריינר, תרגילי מזרן או אימוני מדרגות – אין ספק שתוכלו לשפר את הכושר  הגופני באופן משמעותי. רצוי להתייעץ עם מאמן כושר ולבנות תכנית אימונים שמתאימה ליכולות שלכם, כך תוכלו להפיק את המיטב מהאימון. בהצלחה.

כתוב/כתבי תגובה