כושר לכדורגל – מה הוא מצריך?

כושר לכדורגל – מה הוא מצריך?

לא משנה על איזה ענף ספורט אנו בוחרים, בכל תחום נדרשת התמדה, בעיקר אם אנחנו רוצים לפתח קריירה ולהגיע להישגים גבוהים. כשמדובר באימוני כושר לכדורגל נדרש מהשחקנים לבצע מגוון של תרגילים שמטרתם לשפר את היכולות והמיומנויות שלהם לצד הכושר הפיזי. כדי להיות שחקן כדורגל ולאפשר לו להגיע לביצועים מעולים, האימונים כוללים התייחסות לכמה אספקטים כמו אימוני כדור, אימוני סיבולת, אמוני כוח ועוד.

סוגי אימונים לשחקני כדורגל

נתנאל דוידי מספר על כמה אימונים חשובים שעליהם יש לשים דגש כשמדברים על כדורגל:

  1. אימונים ממוקדי כדור – סוגים שונים של בעיטות לשער, נגיחות, בלימות, הקפצות, העברות כדור וכדומה.
  2. אימוני סיבולת – לא בכדי אומרים את המשפט ”כדורגל הוא משחק של 90 דקות“. ריצה הלוך ושוב למשך שעה וחצי מבלי להתאמן לכך לפני כן, היא דבר שהוא בלתי אפשרי. זה מאוד שונה מריצת מרתון, משום שהמשחק משלב המון אלמנטים בתוכו. אימוני סיבולת חשובים מאוד בתכנית האימונים של כל שחקן והם כוללים מעבר מריצות קלות למתפרצות. האימונים משלבים גם ריצות קצרות וארוכות, תרגילי שיתופי פעולה בין כמה שחקנים הרצים אחד מול השני ומשחקים מסירות. יש כל מיני תרגילים נוספים שנהוג לשלב באימונים האלה.
  3. אימוני כוח – שחקן כדורגל צריך להפעיל במהלך המשחק די הרבה כוח. ברגע שגופו של השחקן חזק פיזית, הסיכוי שלו להיפצע פוחת משמעותית וגם אם במידה והוא נפצע, תהליך ההתאוששות יהיה קצר יותר. אימוני כוח מתווספים לפעילות השוטפת של כל שחקן ובהם עובדים על כל השרירים בגוף.
  4. אימוני טכניקה – באימונים אלה השחקנים מתאמנים על מסירות, עצירות של שחקנים מהקבוצה היריבה, ניתורים עם וללא כדור ועוד. באימונים הללו חשוב מאוד לשים דגש גם על נתונים פיזיים כמו דופק למשל.

כתוב/כתבי תגובה