חלומות – מה זה בדיוק?

חלומות – מה זה בדיוק?

לכל אחד יש חלום, ולרוב יש לנו יותר מחלום אחד. מדובר על שאיפות, מטרות, יעדים, דברים שהוא רוצה להשיג במהלך חייו, בין אם זה תוך זמן קצוב ובין אם זה באופן כללי, בין אם מדובר בחלום מוגדר או כללי, חלום צלול שמתייחס לעצמו או לקרוביו. 

אך מעבר לחלומות שאנחנו יוצרים ונושאים בעצמנו, הרי שיש חלומות נוספים שעלינו להתייחס אליהם ומשפיעים עלינו, הכוונה לחלומות שמופיעים כשאנחנו ישנים, בין אם זה בלילה או במהלך היום. 

ישנם סוגים שונים של חלומות, החל מכאלה שמושפעים בצורות שונות מהיום ליום, דבר טבעי לחלוטין, שכן מדובר על דברים שמשפיעים עלינו ולכן הם נכנסים גם לחלומות, ישנם חלומות שאין להם קשר למציאות שלנו ונוצרים משום סיבה. אנחנו יכולים למצוא גם חלומות אשר, על פניהם, אין קשר למציאות, אך אפשר לפרש אותם בצורות שונות, באופנים שמסבירים משהו עלינו. 

יחד איתם, אנחנו יכולים למצוא חלומות שאנחנו מכירים בכך שהם חלום. כלומר, בזמן החלום, אנחנו מודעים לכך שמדובר בחלום, אנחנו חשים בו, חשים ברגשות שלנו ויכולים אפילו לשלוט בו. 

איך משפיעים עלינו חלומות

בעיקרון, זה עניין סובייקטיבי. כל אדם מושפע אחרת מהחלומות שלו. יש מי שמרגיש את זה במהלך היום, מתהלך איתם לכל מקום, ויש מי שלא בהכרח מושפע מהם ונותן להם לעבור ממנו, כלומר לא מעמיק בנושא פירוש חלומות שחלם. 

צריך לומר, שיש לא מעט מקרים שחלומות משפיעים על היכולת שלנו לישון שינה סדירה. כפי שאנחנו יודעים, הרבה מאוד אנשים מתעוררים מחלומות, בין אם מדובר על סיוטים ובין אם מדובר על חלומות אחרים, חזקים, שיכולים להעיר אותם. אחד הדברים שגורמים לאנשים להתעורר מחלום, זו הכרה שמדובר בחלום ואז הם רוצים לצאת ממנו כמה שיותר מהר. 

כתוב/כתבי תגובה