השתלת שיניים במקרים קשים

השתלת שיניים במקרים קשים

השיניים בפה מהוות עבורנו אמצעי הכרחי ללעיסה של אוכל, וכן משפיעות על דיבור תקין ושוטף. נוסף לתפקידים מהותיים אלו, השיניים משפיעות על הביטחון העצמי כיוון שיש להם חלק משמעותי גם במראה האסתטי של כל הפנים. במקרה של שיניים פגועות או חסרות, הדבר משפיע באופן ניכר על צורת האכילה, הדיבור וכן על הביטחון העצמי – במיוחד אם מדובר על השיניים הקדמיות בפה שנפגעו.

קיימים מגוון טיפולים דנטליים מתקדמים המאפשרים להחזיר את התפקוד התקין של השיניים בפה, וכן כמובן את הביטחון העצמי, כאשר ניתן למצוא גם טיפולים דנטליים המותאמים במיוחד עבור מקרים קשים ומורכבים כמו חוסר של שיניים בפה, וכן פגיעה בעצם השן המשפיעה על תהליך וצורת הטיפול.

איזו השתלת שיניים מתאימה למקרים קשים?

לרוב במצבים של פגיעה בשן ניתן לתקן זאת באמצעות התקנת כתר בפה, שיחליף את כותרת השן החסרה ויתפקד ויראה כשן רגילה. המצב הופך מורכב יותר כאשר מדובר על חוסר של שן אחת או יותר בפה, כשנוסף לכותרת השן חסרה גם נקודת העיגון שתקשר בין הכתר המלאכותי ללסת בפה. במקרים אלו ניתן לבצע השתלת שיניים, שהיא פעולת השתלה של שתלים דנטליים אל הלסת עליו יונח הכתר המלאכותי.

במצבים מורכבים של פגיעה בעצם השן, השתלת שיניים רגילה איננה תוכל לעזור, ולכן יש לבצע השתלת שיניים המיועדת למקרים קשים כאלו כך שניתן להשלים את עצם השן החסרה באופן מלאכותי, ולאחר מכן לבצע את השתלת השתל הדנטלי שיהווה חלופה אידיאלית לשן החסרה. 

שיקום שיניים באמצעות שתלים דנטליים 

השתלות שיניים מאפשרות למטופלים ליהנות ממגוון פתרונות דנטליים ואסתטיים לשיניים פגועות. הודות לטכנולוגיה המתפתחת בתחום הרפואה הדנטלית, ניתן אפילו לבצע טיפולי שיקום שיניים באופן מהיר תוך יום אחד בלבד. באמצעות פנייה אל מרפאת מומחים בחולון קיימת אפשרות להתאים את סוג הטיפול הדנטלי הנחוץ לכל מטופל, זאת על פי מצב השיניים בפה, מצבו הבריאותי של המטופל וכן פרמטרים נוספים שייבחנו ע"י רופאי השיניים המומחים בתחום השיקום.

כתוב/כתבי תגובה