קורס החייאה

קורס החייאה

קורס החייאה, יכול לעזור לכם להציל חיים בזמן חירום לבבי או נשימתי. עם זאת, גם לאחר האימון במהלך קורס החייאה, חשוב לזכור את שלבי ההחייאה ולנהל אותם נכון. על מנת לעזור לכם לסייע לאדם במצורה, הכנו עבורכם מאמר חשוב בנושא.

קורס החייאה

החייאת לב ריאה (CPR) היא טכניקה מצילת חיים המועילה במצבי חירום רבים, כגון התקפי לב או טביעה, שבהם נשימתו או פעימות הלב של אדם נעצרים. איגוד הלב הישראלי, ממליץ להתחיל החייאה עם לחיצות חזה קשות ומהירות. 

המלצת ההחייאה בידיים בלבד, חלה הן על עוברי אורח לא מאומנים שרוצים להציל חיים והן על מגיבים ראשונים הנמצאים במקום.

אם אתם חוששים לבצע החייאה או לא בטוחים כיצד לבצע אותה נכון, דעו שתמיד עדיף לנסות מאשר לא לעשות כלום. ההבדל בין לעשות משהו לבין לא לעשות כלום, יכול לעלות בחייו של אדם.

חשיבות החייאה מהירה בזמן אמת

החייאה, יכולה לשמור על זרימת דם נכונה בחמצן למוח ולאיברים אחרים, זאת כמובן עד שטיפול רפואי בבית החולים, יחזיר את קצב הלב התקין. כשהלב עוצר, הגוף שלכם כבר לא מקבל דם עשיר בחמצן. המחסור בדם עשיר בחמצן, עלול לגרום לנזק מוחי תוך דקות ספורות.

מה עושים בזמן החייאה כשאין את הידע המספיק

אם אינכם מאומנים למתן החייאה ויש לכם גישה מיידית לטלפון, התקשרו למספר למד"א או לארגון הצלה, או למספר החירום המקומי שלכם לפני תחילת החייאה. כל רגע הוא קריטי כאן.

הפרמדיק או החובש, יוכל להדריך אתכם על הנהלים הנכונים עד להגעת עזרה. כדי ללמוד החייאה כראוי, קחו קורס הכשרה מוסמך לעזרה ראשונה הכולל החייאה ולמדו כיצד להשתמש בדפיברילטור חיצוני אוטומטי (AED).

המידע באדיבות אריאל מדיק

כתוב/כתבי תגובה