5 יצירות שאפשר להכין עם חימר קל (קליי)

5 יצירות שאפשר להכין עם חימר קל (קליי)

אם גם אתם מחפשים פעילות יצירה עם ילדים, ומעדיפים פעילות שאינה מלכלכת, ובו בזמן מסייעת לפתח חשיבה יצירתית ומשפרת את המיומנויות המוטוריות – הגעתם למקום הנכון. ריכזנו בעבורכם 5 יצירות נהדרות שתוכלו להכין עם חימר קל.

קל ליצור עם החימר הקל!

לא פשוט למצוא היום חומרי פיסול איכותיים לילדים, ופה נכנס לתמונה החימר הקל המכונה גם קליי. מדובר בחומר אלסטי ורך, שמאפשר לילדים לפסל שלל אלמנטים, זאת הודות לכך שהוא אינו מלכלך את סביבת העבודה, אינו רעיל, וכמובן – מתייבש באוויר הפתוח, בין 12 ל24 שעות.

כמו כן, עבור היצירה כמעט ואין צורך בדבק, משום שחלקי החימר מתחברים זה לזה. כמובן שאם אתם מתכננים ליצור אלמנטים ייחודיים בשילוב חומרי גלם נוספים, סביר להניח שתצטרכו להשתמש בדבק.

5 יצירות מקוריות ומיוחדות

באמצעות החימר הקל ניתן ליצור מגוון רחב של אלמנטים, כשאפשר ליצור מתוך הדמיון או להיעזר בהדרכות שונות שנמצאות ברחבי הרשת ובאפליקציית פינטרסט.

להלן 5 רעיונות ליצירות:

  1. חבק מפיות/וילונות – תוכלו ליצור מהחימר הקל מעין טבעת, ועליה להוסיף אלמנט עיצובי ייחודי כמו פרפר, פרח או אפילו לבבות. שימו לב שהחבק צריך להיות בגודל שתואם לאלמנט (וילון או מפית).
  2. מגנטים מעוצבים – מה שנהדר בקליי, זה שניתן לפסל באמצעותו לא מעט דברים, כמו דמויות, צורות ואפילו מאכלים (למשל גלידה או סוכריה על מקל). תוכלו לפסל את האלמנט הרצוי, ולאחר הייבוש להדביק בזהירות מגנט חזק בחלקו האחורי.
  3. שלט לדלת – עבור בסיס השלט ניתן להשתמש בקרטון דחוס, בריסטול או אפילו משטח עץ. עצבו את השלט כיד הדמיון, ופסלו מהחימר אלמנטים שונים לקישוט, כמו בית, פרחים או אפילו דמויות של אנשים. בסיום תוכלו להדביק את האלמנטים על גבי השלט.
  4. בובות אצבע – פיסול בובות אצבע יכול להיות מעולה לא רק עבור היצירה עצמה, אלא גם אחריה, משום שתוכלו לכתוב יחד עם הילדים הצגה, ולהציג בפני המשפחה בעזרת בובות האצבע שהכנתם מראש.
  5. צמידים צבעוניים – הכינו עיגולים בגדלים שונים (או אחידים) מהחימר הקל, וחוררו אותם במרכז באמצעות קיסם. את העיגולים ניתן לקשט, למשל תוכלו להדביק נקודות קטנות של חימר או להוסיף פסים קטנטנים. לאחר הייבוש, תוכלו להשחיל את החרוזים על חוט דיג או חוט רקמה.

יצירה מהנה!

כתוב/כתבי תגובה