באיזה גיל כדאי להתחיל לטפל באוטיזם?

באיזה גיל כדאי להתחיל לטפל באוטיזם?

אוטיזם היא אחת הלקויות הקשות ביותר שלא לומר הבלתי מפוענחות שיש. למעשה ישנו טווח גדול שעל קו הרצף שלו עשויים להיות אלו המאובחנים באוטיזם. יש אוטיזם שנחשב אוטיזם בתפקוד גבוה וזה נמצא בקצה התחתון של הסקאלה ויש את האוטיזם הקשה של האדם המנותק כליל מכל הקורה בעולם והוא סובל מכל התופעות והתסמינים של האוטיזם. הוא נמצא בקצה הקיצוני של הסקאלה.

מטפלים באוטיזם?

האמת היא שבעולם המודרני עדיין לא נמצאה תרופה חדשנית לאוטיסטים. כל מי שמתמודד עם בעיה כזו, יודע שנגזר עליו להתמודד עם הבעיה בלי שיהיה לו כל אור בקצה המנהרה. אלו הם המשפטים והתשובות שהם מקבלים מאנשי הרפואה וזה מה שכולם חוזרים ואומרים להם שוב ושוב. אין מה לעשות עם אוטיזם. חייבים ללמוד להתמודד עם זה, מדובר בבעיה גנטית שהיא לגמרי בלתי פתירה, ועוד כהנה וכהנה פניני לשון.

יש טיפול לאוטיזם!

אז אנחנו כאן על מנת לספר לכם שיש בהחלט דרך להתמודד עם אוטיזם ואפשר לסייע במעט בפתרון הבעיה ולו על ידי השגת שיפורים קלים אך משמעותיים.

למעשה אי אפשר להבטיח ריפוי מלא ובפועל אין ממש מענה כללי שיפתור את הבעיה בצורה מלאה. אך השיפורים הקלים עשויים להיות משמעותיים ממש ואלו יכולים לסייע להורים כמו גם לילד להגיע לאיכות חיים טובה יותר מכל הבחינות.

מדובר בהחלט בטיפול ארוך טווח, טיפול מייגע, טיפול מתמשך הדורש הרבה מאוד עקביות, הרבה כוחות גוף ונפש אך אלו בהחלט עשויים להוביל לפתרון ולו חלקי או אפילו מזערי של הבעיה אשר עבור ההורים היא תהיה משמעותית ביותר. שם הטוענים שלעניין התזונה השפעה ניכרת וכי ניתן למשל להבחין בהשפעת מגנזיום על אוטיזם.

מאיזה גיל אפשר לטפל?

האמת היא שהאוטיסט הוא אדם חכם. הוא אינטליגנט והוא מסוגל להגיע ליכולות שכליות גבוהות מאוד. מסיבה זו ההמלצה כיום היא לפעול באמצעות שיטה טיפולית כבר מגיל צעיר ממש. אפשר לומר שכבר מגיל שנתיים אפשר בהחלט להתחיל בטיפול וגם לראות תוצאות. יש המצדדים דווקא בגיל הצעיר כאשר באופן כזה ההישגים עשויים להגיע מהר יותר.

אז מה שחשוב לדעת זה שאין להתייאש. טלי אנגור תוכל להרחיב בנושא אפשרויות הטיפול בשביל ילדכם.

כתוב/כתבי תגובה