פעילויות לכל המשפחה: מה אפשר לעשות בזמן הקורונה?

פעילויות לכל המשפחה: מה אפשר לעשות בזמן הקורונה?

אין ספק שהקורונה שיבשה את אורח החיים של כולנו. יש לא מעט אנשים שפוטרו מעבודתם, ילדים שלא הולכים למסגרות ונאלצים להישאר שעות ארוכות בבית, ובאופן כללי – כל סדר היום השתנה מקצה לקצה. מה אפשר לעשות? הנה מספר פעילויות מהנות ומגבשות:

טיול של מספר שבועות ואפילו יותר

אם בעקבות הקורונה יצאתם לחל"ת או פוטרתם, והילדים בין כה וכה לומדים באמצעות "זום", הרי שתוכלו לנצל את התקופה ולטייל בארץ לפרק זמן שאינו מוגבל. תוכלו ללון בשטח או לשכור קרוון (לשם כך תצטרכו וו גרירה שמחובר אל הרכב). אם אין ברשותכם רכב מתאים, השכרת רכב לטווח ארוך יכולה להתאים, כך שתוכלו לבחור מכונית שמתאימה לכל צרכי הטיול.

איפה מטיילים? ובכן, אנחנו ממליצים על שביל חוצה ישראל, מסלול שעשוי להימשך כחודשיים, אך טומן בחובו שלל נופים ויעדים מרהיבים. במסגרת הטיול ניתן ללון בחניוני לילה או בצימרים שונים ברחבי הארץ. אם הלכתם על צימרים או חאן – בררו מראש שהמקום פתוח גם בימי הקורונה.

פעילות יצירה אחת ליום

הילדים מבקשים פעילויות מגוונות? ובכן עשו לכם שעה אחת בלו"ז שמוקדשת ליצירה, כשבכל יום תכינו על הילדים אלמנט אחר. מאיפה שואבים השראה? מהפינטרסט, מקבוצות שעוסקות ביצירה עם ילדים ובלוגי יצירה שונים ברשת. כדאי להכין מערכת שעות עם שמות היצירות, כך הילדים יוכלו להתכונן לקראת הפעילות.

טיפ: רכשו מבעוד מועד את כל חומרי היצירה, כשניתן לבצע הזמנה מרוכזת דרך האינטרנט.

טריוויה משפחתית: פעילות גיבוש חווייתית וייחודית

עד כמה אתם מכירים את בני המשפחה? בקשו מכל אחד מבני המשפחה להכין 10 שאלות על עצמו, כך שבמסגרת המשחק, כל אחד ישאל את בני המשפחה 10 שאלות – ומי שיענה את מירב התשובות הנכונות, יזכה בפרס. ומה יהיה הפרס? פטור משטיפת כלים למשך שבוע, פטור מסידור החדר ליומיים וכן הלאה.

יום ספורט היתולי

אחת הבעיות הגדולות ביותר בתקופת הקורונה, ובייחוד בימי הסגר, היא היעדר הפעילות הגופנית. כדי שגם אתם תבצעו פעילות גופנית, וכמובן גם הילדים, כדאי לארגן אחת לשבוע (רצוי בסופ"ש) יום ספורט היתולי. הכינו מראש מספר תחנות מאתגרות, כמו קפיצה למרחק, קליעה למטרה, ריצה למרחקים קצרים וכו', כשניתן להכין את המשחקים הללו יחד עם הילדים.

בחרו את הפעילות האידיאלית ביותר בעבורכם, ונסו לשלב אותה בלוח הזמנים השבועי שלכם, ולהפוך אותה לפעילות משפחתית קבועה.

כתוב/כתבי תגובה